Hasan Oğuz, 17 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Haber Tarih : 22/10/2020
Toplam Okunma : 1170

Ünye’de silahlı saldırıda ağır yaralanarak tedavi altına alınan Hasan Oğuz, 17 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.


Ünye’de tabancayla vurularak ağır yaralanan Hasan Oğuz (47), tedavi gördüğü hastanede 17 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Saldırıyla ilgili azmettirici olduğu iddiasıyla Hasan Oğuz'un eşi Ayten Oğuz (39) ile arkadaşı Hatice Sarı (27), silahlı saldırıyı gerçekleştiren Gündoğar Demirci ve 2 kişi tutuklanmıştı.

Edinilen bilgiye göre, 7 Ekim tarihinde Ünye’nin Çınarlık Mahallesi'nde işten eve dönen Hasan Oğuz'a, kimliği belirsiz kişiler tarafından evinin önünde tabancayla ateş açıldı.

Komşuları tarafından yerde yaralı olarak bulunan Oğuz, olay yerine gelen 112 acil sağlık ekiplerince Ünye Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, durumu ağır olması nedeniyle Ordu Devlet Hastanesi'ne sevk edilerek yoğun bakım ünitesine alınmıştı.

Vücuduna 4 mermi isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve 17 gündür tedavi gören Hasan Oğuz, 22 Ekim sabahı hayatını kaybetti.

Silahlı saldırı sonrası emniyet ekipleri Hasan Oğuz’un eşi Ayten Oğuz ile arkadaşı Hatice Sarı ve D.K. (16) ile B.S. (17) gözaltına aldı. Ayten Oğuz'un, anlaşmazlık yaşadığı eşini öldürmesi için anlaştığı, arkadaşı ve 3 kişiden yardım istediği iddia edilmişti.

Emniyette ifadelerinin ardından Ünye Adliyesi’ne sevk edilen Ayten Oğuz, Hatice Sarı ve 2 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış, İstanbul’a kaçan zanlı Gündoğar Demirci de yakalanarak adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Ünye KENT Haber 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı