Kaçak avlanan avcıyı Jandarma avladı!

Haber Tarih : 25/09/2019
Toplam Okunma : 73

Kaçak bıldırcın avına çıkan avcıyı jandarma avladı. Avcının av aletlerine el konuldu, idari para cezasına çarptırıldı.


Kaçak avlanan avcıyı Jandarma avladı! 

Edinilen bilgiye göre, Yiğitler Mahallesi Meşe Pınarı mevkisinde M.K adlı kişi, usulsüz şekilde bıldırcın avlarken Ünye İlçe Jandarma ekipleri tarafından yakalandı.

Yüksek noktalara kurularak çıkardığı bıldırcın sesiyle çevredeki bıldırcınların o bölgede toplanmasını sağlayan elektronik hoparlör ve 2 adet ışıldağa el konuldu. 

El konulan cihazlar mülkiyeti kamuya geçirilmek üzere Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. 

M.K.’ya idari para cezası uygulandı.  

Yetkililer, benzer durumlarda mahalle muhtarları, ALO 155, ALO 156, ALO 177 ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüklerine ihbar edilebileceğini, herkesten duyarlılık beklediklerini ifade ettiler. 

-Ölü hayvan cesetlerinin ihbarı istendi - 

Yetkililer, karayolları üzerinde meydana gelen hayvan kazalarında ölen hayvan cesetlerinin kaldırılması için ALO 159 Karayolları hattı, kurtarılmayı bekleyen kedi, köpek, at, eşek yada yaban hayvanlarını ALO 153 Belediye Zabıtasını ve ALO 110 İtfaiyeyi, yaralı tüm yaban hayvanlarında Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüklerini ve ALO 177’yi arayabileceklerini bildirdiler.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : LALE ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:49/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 11 43

Yayın Akışı