Yaşlı kadının cesedine ulaşıldı

Haber Tarih : 19/05/2019
Toplam Okunma : 364

Ünye'de 5 gün önce kaybolan yaşlı kadının cesedi AFAD ve jandarma ekiplerince ormanlık alanda dere yatağında bulundu.


Ünye'nin Yüceler Mahallesi Kalafat Sokak'ta ailesiyle birlikte yaşayan ve 15 Mayıs tarihinde evinin yakınlarında kaybolan Suriye Özçilingir'in (93) cesedine ulaşıldı.

Alzaymır hastası olduğu ve yürüme güçlüğü çektiği öğrenilen Özçilingir'in için kayıp ihbarını alan AFAD ve Jandarma ekipleri mahallede geniş çaplı arama çalışması başlattı.

Mahalle sakinleri aramaların 5. gününde ormanlık alanda yaşlı kadının ayakkabı ve bastonunun buldu. Kadının ormanlık alandan dere yatağına yuvarlandığını düşünen mahalle sakinleri olayı Jandarma ve AFAD ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen ekipler kadının cesedini ormanlık alanda dere yatağında buldu.

Cumhuriyet savcısının olay yerinde yaptığı ilk incelemenin ardından yaşlı kadının cesedi ön otopsi yapılmak üzere Ünye Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

Mahalle sakinlerinden Veysel İlhan, yaşlı kadının bulunmasına ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 “Suriye Özçilingir 15 Mayıs Çarşamba günü 13:00 sularında kaybolmuştu. Bu sabah 05:00 sularında geldim. Dere muhitlerini gezdim. Bir arkadaşımı gördüm, onla aramaya devam ederken arkadaşım ayakkabıyı gördü. Daha sonra bastonunu gördük. Gittiği yeri takip ettik ve dere yatağına geldik. Oğlunu dere yatağına saldık ve oğlu yaşlı kadının cansız bedenini buldu."

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : NEVA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 B Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 17 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEKİN ECZANESİ

Fevzi Çakmak Mahallesi Balık Değirmeni Sokak No:28 Ünye

( Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Yanı ) - 0 452 324 94 81

Yayın Akışı