Yavru kedinin ölümü aydınlandı!

Haber Tarih : 09/11/2018
Toplam Okunma : 66


Ordu’da yavru bir kedinin ayakları kesilerek öldüğü iddiası üzerine çalışma başlatan Ordu Valiliği, yapılan incelemelerin ardından kedinin bir aracın motoruna sıkışması sonucu ölmüş olabileceği yönünde kanaatini açıkladı.

Ordu’da 6 Kasım 2018 tarihinde internet haber sitelerinde ve sosyal medyada, Altınordu ilçesine bağlı Şirinevler Mahallesi'nde yavru bir kedinin ayaklarının kesilerek öldüğü yönünde haber ve paylaşımlar yapılması üzerine Ordu Valiliği harekete geçerek çalışma yaptı.

Bahse konu haber ve paylaşımlar üzerine Vali Sayın Seddar Yavuz tarafından olayın araştırılıp, soruşturulması için İl Emniyet Müdürlüğüne ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğüne talimat verilerek, olayın açıklığa kavuşturulması istendi.

Ordu Valiliği tarafından konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, yapılan incelemeler sonrası yavru kedinin bir aracın motoruna sıkışması sonucu ölmüş olabileceği kanaati açıklanırken, şunlar kaydedildi:

“Altınordu ilçesinde bir sokak kedisinin üç ayağının kesilip öldürüldüğü yönünde yayın yapılması üzerine Valiliğimizce başlatılan inceleme neticesinde; haber konu olan kedinin, Şirinevler mahallesinde site sakinleri tarafından bulunduğu, site sakinlerinin sokak kedilerini sitenin bahçesinde besledikleri, ölen kedinin de sürekli burada beslenen kedilerden biri olduğu, kedilerin geceleri sitenin otoparkında bulunan araçların motor aksamlarında kaldıkları öğrenildi.

Konu ile ilgili görgü tanığı ve kamera görüntüsü tespit edilememiş, sitenin etrafında yapılan araştırmada sokak üzerinde bulunan çöp konteynırı içerisinde kedinin cesedi bulunmuş, belediye görevlileri ile irtibata geçilerek ceset, Karapınar mahallesinde bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne ait hayvan barınağına gönderilmiş, burada veteriner hekimler tarafından ceset üzerinde yapılan incelemede, kedinin bacaklarının kesi sonucu değil, bir güç uygulanması neticesinde kopma sonucu oluşmuş olabileceği, kedinin çeşitli yerlerinde deri yırtılmalarının olduğu ve kedinin 4. ayağında ezilmelerin olduğu bunun sebeplerinin de kedinin bir aksam içerisinde sıkıştığından dolayı oluşmuş olabileceği şeklinde görüş bildirir rapor hazırlamışlardır.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerince yapılan araştırmada da kedinin bir aracın motoruna sıkışması sonucu ölmüş olabileceği yönünde kanaat belirtilmiştir.”


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZSOY ECZANESİ

Liseler Mahallesi Hükümet Caddesi No:88/E Ünye

( Garanti Bankası Karşısı ) - 0 452 323 88 49

Yayın Akışı