Ağrı Şehidimize Karşı Son Görev Yerine Getirildi

Haber Tarih : 30/08/2020
Toplam Okunma : 577


Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarına karşı yürütülen operasyonunda çıkan çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit düşen Uzman Çavuş Ceyhun Arslantürk, bugün düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Uzm. Çvş. Ceyhun Arslantürk için Perşembe ilçesi Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene, Vali Tuncay Sonel, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Ordu Milletvekillleri Dr. Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Metin Gündoğdu, Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel, Cemal Enginyurt, Erzincan

59'uncu Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Celal Tezcan, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Vali Yardımcıları Ekrem Ballı ve Gökhan İkitemur, Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Gazi Demir, Ordu Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Yarbay Ahmet Meydan, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Ulubey Belediye Başkanı İsa Türkcan, Ordu Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Coşkun Alp, AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, CHP İl Başkanı Av. Atilla Şahin, MHP İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan, kamu kurumlarının yöneticileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, askeri erkan ve şehidimizin ailesi ve yakınları katıldı.

Perşembe Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından İl Müftüsü İsmail Çiçek tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Şehit Uzman Çavuş Ceyhun Arslantürk’ün cenazesi, Perşembe ilçesine bağlı Soğukpınar mahallesi Karavaiz mevkiindeki aile mezarlığında gözyaşları ve dualar eşliğinde defnedildi.

Vali Tuncay Sonel, şehidin babası Cumhur, annesi Ümmü Gülsüm ve şehidin kardeşlerine başsağlığı dileğinde bulunarak, taziyelerini iletti.

Törenin sonunda yapılan duanın ardından, şehit için saygı atışı yapıldı. Ardından şehidin naaşıyla birlikte gelen fotoğrafı ve Şehidin tabutuna sarılı Türk Bayrağı, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, naaşı ile birlikte gelen fotoğrafı ise Erzincan 59'uncu Havan ve Topçu Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan tarafından şehidin babası Cumhur Arslantürk’e takdim edildi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı