ALP, “KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK BİR GÜZELLİĞİ ORTAYA ÇIKARDIK”

Haber Tarih : 08/09/2020
Toplam Okunma : 424


AKYAZI MESİRE ALANI MODERN HALE GETİRİLDİ

ALP, “KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK BİR GÜZELLİĞİ ORTAYA ÇIKARDIK”

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde bulunan Akyazı mesire alanında kısa süre önce başlatılan çevre düzenleme ve peyzaj çalışmalarının yüzde 90’nı tamamlandı.

Akyazı mesire alanında incelemeler yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, “Mesire alanında yaptığımız küçük dokunuşlarla büyük bir güzelliği ortaya çıkardık” dedi.

“KONFORLU VE MODERN HALE GETİRİLDİ”

Vatandaşların doğa ile iç içe vakit geçirebileceği Akyazı mesire alanında bakım, onarım ve yenileme çalışmalarının büyük bir bölümünün tamamlanarak hayata geçirildiğini söyleyen Genel Sekreter Coşkun Alp, “Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in kısa süre önce yapılması yönünde talimat verdiği Akyazı mesire alanında çalışmalarımızın büyük bir bölümü Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığımıza bağlı ekiplerimiz tarafından tamamlanarak hayata geçirildi. Çalışmalar kapsamında Akyazı mesire alanına, 50 adet yetişmiş çam ve ladin fidanı dikimi yapıldı. Bunlar haricinde alana tuvaletler yerleştirildi. Kullanım ömrünü tamamlamış kent mobilyaları yenileri ile değiştirildi. Mesire alanını yüzeysel ve yer altı sularının yol açacağı zararlardan korumak ve yapılan çalışmaların uzun ömürlü olmasını sağlamak amacıyla yer altı yağmur suyu drenaj hatları döşendi. Mevcut aydınlatma direklerinin bakım ve onarımları yapıldı” dedi.

“1 HAFTA İÇİNDE MESİRE ALANINDA TÜM ÇALIŞMA BİTİRİLECEK”

Akyazı mesire alanındaki çalışmaları 1 hafta içinde tamamen bitireceklerini sözlerine ekleyen Genel Sekreter Coşkun Alp, “Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanımız İzzet Gündoğar ve ekibi bu alandaki çalışmaların kısa süre içinde bitirilmesi için yoğun mesai yapıyor. Bu alan tamamen bittiği zaman yerli ve yabancı misafirlerimizin uğrak noktaları arasında yer alacak. Ayrıca bu alanda yaptığımız aydınlatma sayesinde sadece gün içinde değil, akşam saatlerinde de vatandaşlarımıza hizmet verecek. Ayrıca tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeni ile mesire alanın içindeki oturma düzenini de sosyal mesafeye göre yerleştirildi. Burada belirli aralıklarla temizlik ve dezenfekte çalışmalarını da yürütüyoruz” diye konuştu.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı