Başkan Güler’den “dur” talimatı!

Haber Tarih : 23/12/2020
Toplam Okunma : 482

Bir önceki Belediye Başkanı Enver Yılmaz döneminde Ünye sahil boyu binaların cephe giydirmesi ile ilgili olarak bu dönemde vatandaşlara gönderilen ödeme emrine Başkan Hilmi Güler “dur” talimatı verdi.


Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz  Oney Flaş FM’deki Haftanın Yorumu programında yaptığı açıklamasında konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Ünye’de binaların giydirilmesi ve boyanması ile ilgili şikayet anlamında çokça dilekçe önümüze geldi. Gelen tebligatlar ve ödeme evrakları sonucunda yoğun bir şikayet ile karşı karşıya geldik. Bununla ilgili ortaya koyulmuş bir zamanlama ve programlama var. Bu programlama çerçevesinde düğmeye basılmış.

Başkanımız durdurdu

Ama başkanımız bu akışı gördükten sonra hızlı bir şekilde olaya el koyup olayı durdurma kararı aldı. Ama bunda karşılaştığımız karışık işler var. Örneğin kişinin arsada hissesi var. Fakat orada yapılan apartmanda ne oturuyor ne dairede payı var. Ama topraktan gelen bir hisse payı var. O hisse payına da ödeme evrakı gidiyor. Yani uygulama aşamasında böyle kısır döngüler var. Burada yapılan yeni modellemede vatandaşa bir pay düşüyor. Buna başlamadan önce de bu muvafakatler alınmış, makul oranlarda vatandaşlara da ödeme yüzdesi verilmiş. Bu noktada vatandaşa da bir ödeme geliyor. Bununla alakalı adaletsiz, uygunsuz ve zamansız bir ödeme koşulu olursa burada başkanımızın yaptığı gibi durdurma kararı alındı ve adaletli, uygun zamanlı bir ödeme planı ile devam edilecek.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı