Başkan SOBİ "Boğulma vakaları güvensiz plajlarda"

Haber Tarih : 28/06/2020
Toplam Okunma : 555


Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi yayınladığı mesajında; “Dernek olarak kuruluş amaçlarımızdan olan ve güvenli turizmin olmazsa olmazı uyarıcı ve doğru yol gösterme çalışmalarımızdan, denizlerimizin güvenlik durumu hakkında aşağıda belirttiğimiz açıklamanın dikkate alınmasını can güvenliğiniz açısından önemli buluyoruz. " Dedi.

Başkan SOBİ ;

"Denize girecek kişilerin özel güvenlikli plajlarımızı ve kontrollü bölgeleri veya Ordu Büyükşehir Belediyemiz tarafından altyapısı hazırlanmış, halk Plajlarını tercih etmesi gerekmektedir. Maalesef boğulma riski ve olumsuzluklar, kontrollü ve güvenlikli bölge dışında meydana geldiğine dikkat çekmek istiyorum. Ünye'mizdeki alt yapısı hazır, güvenlikli plajlarımız; Çınarsuyu, Sahilköy, Kadınlar plajı, Gölevi, Uzunkum, Kırkevler ve Mavi Deniz Plajıdır. Diğer plajlarımızda güvenlik ve altyapı olmadığından tercih edilmemesini öneriyoruz. Özellikle Fatsa halkının, çevre ilçelerimizin ve tatilcilerimizin büyük bir kısmının tercih ettiği Kavaklar Plajında Ordu Büyükşehir Belediyemizin hiçbir tedbir almamış olması düşündürücü bir durumdur. Kavaklar Plajının acilen Büyükşehir Belediyemiz tarafından alt yapı ve Güvenlik tedbiri alması hayati önem taşımaktadır. "

Açıklaması yaparak;


“Son yıllarda boğulma olaylarının kontrollü bölgeler dışında arttığını gözlemliyoruz. Kadınlar Plajı ve alt yapısı hazır halk Plajlarının donanımlı hale getirilmesi de önemli. Bu çalışmaları bizler hem işletme hem de dernek olarak destekliyoruz. Turizmin en önemli noktası güvenliktir. Buraya gelen yerli veya yabancı turistlerimiz kendini güvende hissederse burada kalma süresini uzatır. Plaj işletmelerimiz, pandemi dolayısıyla hijyen kuralları çerçevesinde hazırlıklarını tamamlamış, güvenli ve donanımlı bir şekilde yeni turizm ve deniz sezonuna hazırlanmışlardır. Amacımız misafirlerimizi en güzel bir şekilde ağırlamak ve uğurlamaktır." Sözleriyle, konuya dikkat çekti.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : VİTAMİN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No: 50/D

( 15 Temmuz Meydanı ) - 0 452 333 82 22

Yayın Akışı