Başkan SOBİ "OBB'nin ilgisizliği sonucu Mavi Bayrak sayısı Altınordu ile sınırlı kaldı."

Haber Tarih : 22/05/2020
Toplam Okunma : 154

Adnan Sobi, “Ordu Büyükşehir Belediyemizin ilgisiz ve duyarsızlığı sonucu Mavi Bayrak sayımızın Altınordu ile sınırlı kalmasına neden olmuştur”dedi.


2020 yılı Mavi Bayraklı Plajlar listesinde Ünye yer almadı. Bunun üzerine açıklama yapan Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, “Ordu Büyükşehir Belediyemizin ilgisizliği, duyarsız ve istişaresizçalışmaları sonucu Mavi Bayrak sayımız Altınordu ile sınırlı kaldı” dedi.

Durum; sahanın yönetilemediğini gösteriyor

2020 turizm sezonunda Ünye’nin Mavi Bayrak alamadığını ifade eden ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi ,”Her yıl Mayıs ayında açıklanan Mavi Bayraklı Plajlar listesinde maalesef bölgenin plaj kenti konumunda olan Ünye'mizden hiç bir plajın dahil edilmemiş olması üzüntü ve düşündürücü bir durumdur. Kaldı ki Manyetik Siyah Kumumuzla ilgili yaptığımız tüm tanıtım çalışmalarımızda plajlardan sorumlu olan Ordu Büyükşehir Belediyemizin duyarsız ve istişaresiz kalması mavi bayrak sayımızın Altınordu ile sınırlı kalmasına neden olmuştur. Ünye, Fatsa, Perşembe ve Gülyalı İlçelerimizdeki plajlarımızla ilgili Büyükşehir Belediyemizin başvuru yapmaması sahanın yönetilemediğinin göstergesidir”dedi.

2020’de Türkiye’de 486 plaja Mavi Bayrak verildi

2020 turşzm sezonu Mavi Bayrak sayısı ile Mavi Bayrak alan yerlerle ilgili açıklama yapan Sobi, “Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2020 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye’de 486 plaj, 22 marina ve 7 yat Mavi Bayrak almaya hak kazandı.Uluslararası Mavi Bayrak Jürisi, 2020 yılı Mavi Bayrak ödüllerini açıkladı. Bu yıl Türkiye’de 486 plaj, 22 marina ve 7 bireysel yatta Mavi Bayrak dalgalanacak”dedi.

Samsun’da 7, Ordu’da 2 Mavi Bayrak…

Ordu’da sadece Altınordu’nun Mevi Bayrak’a sahip olduğunu ifade eden Sobi, “Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesinde Samsun 13 Mavi Bayraklı Plaj, Ordu 2 Mavi Bayraklı Plajla 2020 yılı Turizm sezonuna merhaba diyecek. Mavi Bayraklı plajlar 33 önemli kritere sahiptir. Sezon içerisinde 15 gün ara ile deniz suyu analizlerinin yapılması, atıksu arıtma tesislerinin uygunluğu, hassas doğal alanların korunması, cankurtaran ve ilkyardım malzemeleri bulundurulması, acil durum planı, engelli olanakları, atıkların ayrıştırılması, çevre eğitimi ve bilgilendirme zorunlu kriterlerden bazılarıdır. “dedi.

Ünye KENT Haber

 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı