BÜYÜKŞEHİR YAŞLILARI UNUTMADI

Haber Tarih : 01/10/2020
Toplam Okunma : 728


Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü kapsamında 5 ilçede 101 yaşlıya ikramlık yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının desteğiyle, YADES 2019 (Yaşlı Destek Programı) kapsamında hazırlanan ve 19 ilçede uygulanan “Kıdemliler Konağı” projesi kapsamında özverili çalışmalar hayata geçiriliyor. Proje kapsamında hizmet verilen yaşlılar, Yaşlılar Gününde de unutulmadı. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in selamıyla gönderilen ikramlık yemek ve hediyeler yaşlıların yüzünü güldürdü.

82 HANEYE YEMEK DAĞITILDI

Altınordu, Fatsa, Ünye, Perşembe, Ulubey olmak üzere 5 ilçede 82 hane ve 101 yaşlı vatandaşa ikramlık yemek ve hediye takdim edildi. Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ekibine teşekkür eden vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu çalışmalardan memnun olduklarını ifade etti.

HER KOŞULDA YANLARINDAYIZ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından takip edilen, Ordu Valiliği tarafından denetimi yapılan ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen “Kıdemliler Konağı” projesi kapsamında yaşlılara evde temizlik, sağlık ve psikolojik destek hizmeti veriliyor. Öte yandan Büyükşehir Belediyesinin hijyen paketi ve sıcak yemek hizmeti sunduğu proje kapsamında kişilerin olası acil durumlarda yakınlarına ve Büyükşehir Belediyesi ekiplerine kolaylıkla ulaşabilmesi için Mobil Sosyal Alarm Cihazı da veriliyor.


ONEY FLASH FM

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı