Çamlık bu sefer Ünyelilerle görüşülerek yeniden başlatıldı.

Haber Tarih : 17/09/2019
Toplam Okunma : 135

Çamlık'ta OBB tarafından geçen dönem Ünyelilerden habersiz başlatılan ancak yanlış bulunduğu için gösterilen tepki sonucu durdurulan çalışma, bu sefer Ünyelilerle görüşülerek yeniden başlatıldı.


Ünye Çamlık'ta Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen dönem Ünyelilerden habersiz başlatılan ancak yanlış bulunduğu için gösterilen tepki sonucu durdurulan çalışma, bu sefer Ünyelilerle görüşülerek yeniden başlatıldı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'nın girişimleriyle Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in talimatı sonrası Çamlık'ta yapılması gereken çalışma masaya yatırıldı.

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'nın davetiyle gerçekleşen toplantıda, Çamlık'ta mevcut imar durumunun düzeltilmesinin önemine işaret edilerek, ağaçların bakımı ve doğal dokunun korunması kapsamında çalışma yapılmasının önemine dikkat çekildi.

Ordu'nun Büyükşehir Belediyesi olmasıyla birlikte Büyükşehir'in tasarrufuna geçen Ünye Çamlık'ta yapılması istenen bakım ve düzenleme çalışmasında yeni bir döneme girildi.

Bundan sonra bir çivi dahi çaktırmam

Bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın talimatlarıyla Ünyelilerden habersiz başlatılan Çamlık'taki çalışmanın ne olduğunun ortaya çıkmasıyla gösterilen tepki sonucu durdurulmuştu.

Enver Yılmaz; "Madem Ünyeliler Çamlık'ta bu projeye karşı çıktılar, bundan sonra buraya tek bir çivi çaktırmam." sözü sonrasında, burası borç karşılığı çeşitli kurumlara verilmek istenmiş ancak sonuç alınamamış, Çamlık o günden bugüne kaderine terk edilmişti.

Çalışmaların Ünyelilerin görüşleri doğrultusunda yeniden yapılmasını istedik

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'nın daveti, siyasi parti ilçe başkanları ve ilgili sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantı Belediye Sosyal Tesisi Sabri Kadı Konağı'nda gerçekleşti.

Çamlık'ın Ünye tarihinde ve Ünyeliler için önemli bir alan olduğunu belirterek toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'e burada bir an önce çalışma yapılmasını, buranın tarihi değer ve anlamıyla geleceğe taşınmasını istediğini ifade etti.

Talebinin anında kabul görmesi ve Ünyeliler nasıl bir Çamlık istiyorlarsa ona uygun proje ile çalışma yapılması talimatı verdiği için Başkan Güler'e teşekkür eden Tavlı, "Bu toplantıda 'Nasıl bir Çamlık istiyoruz?" bunu istişare edecek, 2. toplantıda ortaya konan projeler üzerinde değerlendirme yapacağız." dedi.

"Çamlık'ta benim de hatıram var"

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz; "Büyükşehir Başkanımız, Çamlık'la ilgili kendisinin de hatıraları olduğunu, Ünyeliler nasıl bir Çamlık istiyorlarsa o proje üzerinden hareketle çalışma yapılacağını ifade ettiler." şeklinde konuştu.

Mevcut imar durumu Çamlık için tehlike arz ediyor

Toplantının açılışında konuşan, mevcut imar durumunun Çamlık için çok ciddi tehlike olduğuna dikkat çeken Gazeteci-Yazar, Kalemder Başkanı Musa Özgür Kıroğlu, "Bu imar durumuna göre Çamlık ticari turizm alanı. Bugün düşünülmüyor olabilir, ama günün birinde Büyükşehir Belediyesi buraya turizmle ilgili ticari işletmeler yapma hakkına sahip. Bu durumun düzeltilmesi, Çamlık'ın eski haliyle yeşil alan haline dönüşmesi gerekli." dedi.

Kıroğlu, Çamlık'ta ağaç ve zemin bakım ve sağlıklaştırmasına hemen başlanması akabinde buradaki doğal dokuya uygun bir kafe-restoran ve halkın kullanacağı alan üzerinde kameriye altlarında oturma grupları dışında bir yapılanma olmaması gerektiğini söyledi.

Ortak akılda buluşuldu

Toplantıya katılan katılımcıların Çamlık'ta imar düzenlemesi, ağaç bakımı, doğal vaziyetin mutlak surette korunmasından hareketle çalışma yapılması konusunda ortak görüşte buluştukları görüldü.

Proje çalışmaları öncesi bu toplantı çok önemliydi

Toplantı sonrası söz alan Büyükşehir Projeler Daire Başkanı Tayfun Özdemir, yapılan toplantıda Çamlık'la ilgili ortaya çıkan ortak görüşün proje öncesi önem arz ettiğini, buradan hareketle bir kaç taslak proje hazırlayıp bunlar üzerinde de görüşmeler yaptıktan sonra en çok kabul gören projenin Çamlık'ta uygulamaya konulacağını söyledi.

Toplantıya; Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Asım Suyabatmaz, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, CHP İlçe Başkanı İsa Maral, MHP İlçe Başkanı Hacı Demir, İyi Parti İlçe Başkanı Osman Karagöz, Saadet Partisi İlçe Başkanı Özgür Şahin, Büyükşehir Projeler Daire Başkanı Tayfun Özdemir, Büyükşehir Ünye Ofisi Özel Kalemi Erkan Koç, Kent Konseyi Başkanı Sevindik Diktepe Demir, KALEMDER Başkanı Gazeteci-Yazar Musa Özgür Kıroğlu, ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi, ÜNTİSAD Başkanı Hasan Şimşek, Mimarlar Odası Temsilcisi Ceyhun Cerrahoğlu, ilçe kanaat önderlerinden Orhun Güven, Emine Çavuşoğlu, Orhan Yiğit, Osman Duvar, Ünye Belediyesi ilgili birim temsilcileri katıldı.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

GÜNDÜZ-GECE : TAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak, No:20, Ünye

( Pazar Yeri Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 33 61

Yayın Akışı