Dr.COŞKUN TTB’yi milli ve demokratik kuruma dönüştürmek için hekimleri odaya üye olmaya davet etti.

Haber Tarih : 28/11/2020
Toplam Okunma : 651


Ordu Tabip Odası Başkanı Ali Coşkun, Türk hekimlerini birleştiren, temsil edenTTB’yi milli ve demokratik bir kuruma dönüştürmek için hekimleri odaya üye olmaya, görev almaya davet etti.

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. AliCoşkun açıklamasında konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “Türk Hekimleri, vatanına ve milletine bağlı, vatandaşlarının sağlığı için hayatını tehlikeye atmaktan çekinmeyen kutsal bir mesleğin temsilcileridir.Türk Hekimlerinin, Anayasal Meslek Kuruluşu TTB, bugün bölücü emellere hizmet eden kişi ve kuruluşlarla temas içinde ve her fırsatta ülkemizi dış devletlere şikayet etmek için bahane arayan, bunu da demokrasi maskesi altında yapan bir kadro tarafından yönetiliyor.”dedi.

Öcalan’a özgürlük istemekle anılanların hekim haklarıyla ilgili samimiyeti olamaz

Coşkun, “Bizler, TTB yönetimini, bölücü mahfillerden uzak durmaları yönünde defalarca kamuoyuna önünde açık ve kararlı biçimde uyarmıştık.Tabip Odaları ve Hekim Grupları olarak bir kez daha haykırıyoruz; Merkez Konseyi Başkanı, Öcalan’a özgürlük platformu ile anılan, Yüksek Onur Kurulu üyesi, Bölücü faaliyetlerin odağı olarak bilinen PKK'nın bağlı kuruluşu iddiaları ile gündeme gelen DTK üyeliği iddiası ile tutuklanan, Mevcut TTB Yönetimi’nin, hekim sorunları ve hekim hakları ile hiç bir samimi ilişkisi kalmamıştır.”dedi.

Hekimleri üye olmaya, görev almaya davet ediyoruz

Türk hekimlerini birleştiren temsil edenTTB’yimilli ve demokratik bir kuruma dönüştürmek için Türk hekimleriniüye olmaya davet eden Coşkun, “Bunlar için hekim hakları ve toplum sağlığı çalışmaları sadece gerçek amaçlarını saklamak için bir maskedir.Türk hekimleri,vatanın ve milletin birliği ile hekimliğin kaderi arasındaki güçlü ilişkinin bilincinde olarak, ulusal bütünlüğümüze karşı karar ve eylemlerini devam ettiren mevcut TTB Yönetimi’ne daha fazla tahammül etmek zorunda değildir. TTB’yi, Türk hekimlerini birleştiren temsil eden, milli ve demokratik bir kuruma dönüştürmek için Türk hekimlerini, Tabip odalarına üye olmaya ve TTB’yi Türk milletine yaraşır bir hekim örgütü yapmak için göreve davet ediyoruz.”dedi.

Ünye KENT Haber/Bülten

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı