Elele Derneği, herkesi el ele olmaya çağırıyor

Haber Tarih : 12/09/2019
Toplam Okunma : 188

Ünye'de her gün 400 muhtaca yemek veren, gençlerin yanlış yollara sapmaması için sürekli alan çalışması yapan Elele Derneği, daha fazla hizmet için herkesle el ele olmak istiyor


Ünye'de yaptığı çalışmalarla dikkat çeken, her gün 400 muhtaca yemek veren, gençlerin yanlış yollara sapmaması için sürekli alan çalışması yapan Elele Derneği, daha fazla hizmet için herkesle el ele olmak istiyor.

Dernek Başkanı Adem Atik'in Büyükşehir Başkan Vekili olması nedeniyle başkanlık görevine seçilen Fatih Uygun, "Allah bize bu görevi layıkıyla yapmayı nasip etsin. İnşallah, egomuz için değil de Allah'ın rızasının peşinde koşmak için bir mücahid tavırla burayı yöneteceğiz” dedi.

Dernekteki görev teslim töreninde konuşan Büyükşehir Başkan Vekili Adem Atik; "Bu bir bayrak yarışıdır. Biz buraya kadar getirdik. Bundan sonra, buradaki çalışmaların daha ileriye götürülmesi için her türlü desteği ve yardımı yapacağız." dedi.

Ünye Elele Derneği Başkanı Fatih Uygun, Ünye’de görev yapan basın mensupları ile dernek binasında kahvaltı programında bir araya gelerek derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

-“Bu devir daha güzel ve daha büyük hedeflere ulaşması için yeni bir başlangıçtır”-

Programa katılan Elele Derneği eski Başkanı ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik, şunları söyledi; “Bugün burada Ünye Elele Derneği’nin 2013 yılında başlayıp 2019 yılına kadar süregelen çalışmalarının devri noktasındayız. Bu devir, bu zamana kadar yapılan işlerin bundan sonra daha güzel ve daha büyük hedeflere ulaşması için yeni bir başlangıçtır. Elele Derneği kurulduğu günden bugüne yaptığı çalışmalarla toplumda çok güzel örnekler sergilemiştir. Bağımlılıkla mücadele konusunda, aşevinde, kitap kafede, spor salonunda gençlerle ilgili yapmış olduğu çalışmalarda, bakanlıkla ve kurumlarla yapmış olduğumuz projelerle çok güzel başarılara imza atılmıştır” dedi.

-“Bu bir bayrak yarışıdır”-

Başkan Atik; “Biz şu andaki görevimiz gereği, içimizden bizimle elele vermiş, bu zamana kadar her zaman beraber yol yürümüş olduğumuz bir kardeşimize bu görevi, bayrağı teslim edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz buraya kadar getirdik. Bundan sonra daha ileriye götürülmesi için de her türlü desteği ve yardımı yapacağız. Biz bu zamana kadar bizimle elele verip bu güzel çalışmalara imza atan arkadaşlarıma, yönetim kurulu üyelerime teşekkür ediyorum. Tabi ki biz, dernekte üye olarak çalışmaların içerisinde hep yer alacağız. Ama başkanlık ve yönetim kurulunda yine değerli büyüklerimizi ve arkadaşlarımızı önümüze koyacağız ve biz peşlerinden yola devam edeceğiz. Elele verip daha nice çalışmalara hep birlikte imza atmak adına bugün buraya geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.

-“Allah rızası için bir mücahid tavırla burayı yöneteceğiz”-

Programda konuşan Ünye Elele Derneği'nin yeni Başkanı Fatih Uygun, ise; 2013 yılından 2019 yılına kadar Ünye ölçeğinde bir STK’nın başarabileceğinden çok daha üst düzey işler başardıklarına işaret ederek; "Çalışmalarımızdan bazı örnekleri Adem Başkanımız konuşmasında dile getirdi. Bu dernek statü ve performans olarak düşünüldüğünde tabiri caizse tüzüğünün dışına çıktı. Ondan dolayı bu koltukta oturmak, onu layıkıyla götürmek çok zor. Adem Başkanımız bu işi hakikaten layıkıyla yaptı. Allah bize de bu görevi layıkıyla yapmayı nasip etsin. İnşallah bundan sonra da egomuza değil de Allah'ın rızasının peşinde koşmak için bir mücahid tavırla burayı yöneteceğiz” dedi.

-“Bu dernek insanların hayır ve yardımlarıyla dönüyor”-

Uygun konuşmasına şöyle devam etti; “Arkadaşlar bizi bu göreve uygun gördüler. Başkan sen ol, dediler. Biz de birlikte bu işlerin altından kalkabileceğimizi düşünerek görevi kabul ettik. Burada bizimle birlikte olan Halil İbrahim abimiz buranın görünmeyen kahramanındır. Yapmakta zorlandığımız işlerde ondan yardım alırız. Çünkü aramızda en eski dernekçi odur. Onun burada çok büyük emeği var. Ayrıca basınımızın desteği önemli, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da bize destek olacaklarına inanıyoruz. Bu dernek insanların hayır ve yardımlarıyla dönüyor. Bu hayır insanlara görsel ve bilgi olarak ulaşmayınca eksik kalıyor. Bizim anlatmamızdan ziyade bunu gazetelerin yazması çok daha önemli oluyor. Bunu insanlara en geniş şekliyle sizler aracılığı ile anlatabiliriz.”

-“Bizim derneğimiz Ünye’de her gün faal olarak çalışan tek stk”-

Başkan Fatih Uygun sözlerini şöyle tamamladı; “Bir de bizim derneğimiz Ünye’de her gün faal olarak çalışan tek STK. Bugün biz Ünye’de 400 kişiye yemek veriyoruz. Bizim daha büyük ve ciddi bir tesiste daha büyük bir organizasyon ve bütçe ile bu işin içinde olmamız lazım. Bunun için de tanıtıma önem vermemiz lazım. İnsanların bizi bilmesi lazım.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı