Engelli kursları başlıyor

Haber Tarih : 23/09/2019
Toplam Okunma : 111

Türkiye Sanatlar Derneği Ünye Şube Başkan Yardımcısı Aslan Güdek, engelli KPSS, bay ve bayan Kuran Kursu ile el sanatları kursu açacaklarını söyledi.


Güdek açıklamasında, “Engelli kardeşlerimizin eğitimi, el sanatları eğitimleri ve dini eğitimleri konusunda yoğun çalışmalarımız olacak.”diye konuştu.

Açacakları kurslarla ilgili bilgi veren Aslan Güdek, “Geçen yıl devam eden bay ve bayan Kuran Kurslarımızı engelli arkadaşlarımızdan gelen talepler üzerine bu yılda devam ettirme kararı aldık. Ünye Müftülüğümüzle iş birliği halinde engelli bay ve bayan arkadaşlarımıza Kuran Kursu açacağız. En az 7 ay sürecek olan bir KPSS kursu açacağız.”dedi.

El sanatları ve dini eğitim kurslarına ağırlık verilecek

Engelli bireylerin eğitim ve kendilerini geliştirmeleri için yoğun bir çalışma içinde olduklarını ifade eden Güdek, “El sanatları konusunda halen eksiklerimiz var. Bunu yaptığımız ve ürettiğimiz ürünlerde bunu zaman zaman görüyoruz. El sanatları konusunda da bir kurs vermek istiyoruz. Çünkü daha iler ileri tekniklerle daha kaliteli ürün elde etmeyi ve bunu satmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bu kış ayındaki hedeflerimiz bunlar. Engelli kardeşlerimizin eğitimi, el sanatları eğitimleri ve dini eğitimleri konusunda yoğun çalışmalarımız olacak.”diye konuştu.

Isınma masrafımız için destek bekliyoruz

Kurs açmakla ilgili bir takım sorunlarının olduğunu ve bunun için destek beklediklerini belirten Güdek şunları kaydetti, “Dernek binamızla kurs açmakla ilgili bir takım sıkıntılarımız da var. Derneğimizin ısınması en büyük sorunumuz. Çünkü derneğimizi elektrik ile ısıtıyoruz. Bunda da çok ciddi faturalara geliyor ve bu faturaların altından kalkmamız mümkün değil. Geçen yıl en az gelen faturamız 750-800 lira bandındaydı. Bu noktada Belediye Başkanımızdan da bu konuda destek bekliyoruz. En azından doğalgazı buraya bir an önce gelirse çok memnun olacağız.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

GÜNDÜZ-GECE : TAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak, No:20, Ünye

( Pazar Yeri Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 33 61

Yayın Akışı