FATSA BELEDİYESİ’NDEN EĞLENCELİ ETKİNLİK

Haber Tarih : 01/09/2020
Toplam Okunma : 918


Devletimizin çalışmaları sayesinde aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi Alanında (METİP) öğretmenler nezaretinde eğitim alan ve Fatsa Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikle eğlenceli oyunlar oynayan çocuklar ilçede kaldıkları sürede hoşça vakit geçirdiler.

Fatsa Belediyesi Gösteri Sanatları Atölyesi Oyuncuları 3 günlük bir program dahilinde Güney Doğulu çocuklara maske, mesafe ve hijyen kurallarını anlatan gösteriler sundular. Belediye ekipleri Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi Alanında bulunan bütün çocuklara çocuk maskesi dağıtıldı.

“AMACIMIZ ÇOCUK İŞÇİLİĞİNİN ÖNLENMESİ”

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar mevsimlik tarımda çocuk işçiliğinin önlenmesi hedefiyle, devletimizin çalışmaları sonucunda hayata geçirilen bu projede çocukların aileleriyle fındık bahçesine gitmek zorunda kalmayıp, kurulan alanda öğretmenler nezaretinde eğitimine devam ettiklerini ve oyunlar oynadıklarını ifade ederek, “Yaptığımız etkinlik sırasında çocukların gözlerindeki mutluluğu görmek bizleri mutlu etti. Çocukların temel gelişimsel gereksinimlerinin karşılanması hem çocuk işçiliğinin ortadan kaldırmasında hem de bu sosyal sorunun bir boyutu olan çocuk işçiliğinin sosyal yapıda ileriye dönük farklı sorunlar doğurmasını engellemede önemi büyük olan bu projede emeği geçen tüm devlet büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi.

Güney Doğulu Çocuklar ise, “Bizim büyüklerimiz Fatsa’ya fındık toplamaya geldi, biz burada oyunlar oynadık, güzel vakit geçirdik, çok güzel dersler yaptık. Devletimizden Allah razı olsun.” dediler.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı