FATSA'DA ASANSÖRLERİN YILLIK MUAYENE PROTOKOLÜ YENİDEN İMZALANDI

Haber Tarih : 27/08/2020
Toplam Okunma : 907

Asansörlerin Yıllık Muayenesi EKC Kalite Belgelendirme Muayene Eğitim San. Tic. A.Ş. Tarafından Yapılacak.


Fatsa Belediyesi 20.08.2020 tarihinde EKC KALİTE BELGELENDİRME MUAYENE EĞİTİM SAN. TİC. A.Ş. ile 4 yıllık anlaşma imzalayarak ilçemizde bulunan asansörlerin yıllık periyodik muayene kontrolü ve periyodik muayene ücretlerini yeniden düzenledi.

Belediye tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada yıllık kontrolün, asansörün can ve mal güvenliği açısından uygun olup olmadığının tespiti açısından yapılan bir faaliyet olduğu belirtilerek şöyle denildi.

“04.05.2018 tarih ve 30411 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” şartlarına göre bina yöneticisi, asansör kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanması amacı ile asansörlerde aylık periyotlarda yapılan bakım faaliyetlerinden farklı olarak yılda en az 1 kez belediyemiz tarafından seçilen bir A Tipi Muayene Kuruluşu’na her asansörünün yıllık kontrolünü yaptırmaktan sorumludur. Yıllık kontrol, asansörün can ve mal güvenliği açısından uygun olup olmadığının tespiti açısından yapılan bir faaliyettir. Yıllık kontrollerin yaptırılacağı kuruluşun seçimi ve bu yıllık kontrollerin yaptırılıp yaptırılmadığının denetlenmesi sorumluluğu Belediyemize verilmiştir.

Belediyemiz, bu nedenle Belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içinde bulunan yapılardaki asansörlerin yıllık kontrolünü, ilgili yönetmelik şartları çerçevesinde 20/08/2020 – 20/08/2024 tarihleri arasında 4 (dört) yıl süreyle gerçekleştirmek üzere, Akredite A Tipi Muayene Kuruluşu olan EKC KALİTE BELGELENDİRME MUAYENE EĞİTİM SAN. TİC. A.Ş. ile protokol imzalamıştır. 04.05.2018 tarih ve 30411 sayılı Resmi Gazete’ de yayımlanan Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’nde de belirtildiği üzere Belediyemiz tarafından belirlenmiş olan periyodik kontrol ücret tablosu üzerinden periyodik kontrol ve tescil öncesi periyodik kontrol ücret bedeli tahsil edilecektir. A Tipi Muayene kuruluşu tarafından Asansör periyodik kontrolünde belirlenen uygunsuzlukların giderilip giderilmediğine dair gözetim faaliyeti olarak yapılan ve Yönetmelikte belirtilen başvuru sürelerini GEÇMEYEN (kırmızı bilgilendirme etiketli asansörler için – 60 gün / sarı bilgilendirme etiketli asansörler için – 120 gün) 1. Takip kontroller için “TAKİP KONTROL ÜCRETİ” tahsil edilmeyecektir. Daha sonraki yapılacak olan 2. takip kontrolleri için ise yine Belediyemiz tarafından belirlenmiş olan periyodik kontrol ücret tablosu üzerinden 2. Takip kontrol ücreti tahsil edilecektir.

Binanızda bulunan asansörün/asansörlerin yıllık kontrolünü gerçekleştirmek üzere EKC KALİTE BELGELENDİRME MUAYENE EĞİTİM SAN. TİC. A.Ş. Fatsa Şubesine başvurarak yıllık kontrol talebinde bulunmanız ve asansör bakım hizmeti alınan firma personelinin yıllık kontrol sırasında bulunmasını sağlamanız gerekmektedir. Yıllık kontrol çalışmaları sırasında muayene personeline yardımcı olmanız, kontrol sonrası raporlarınızı alarak, raporda belirtilen eksik ve hataları gidermeniz ve binanızdaki asansörlerin güvenli bir şekilde kullanılmasını sağlamanız ilgili yönetmelik gereği bina/site yönetiminin sorumluluğundadır.

Asansörün/asansörlerin kontrolü ile ilgili olarak aşağıda iletişim bilgisi verilen EKC KALİTE BELGELENDİRME MUAYENE EĞİTİM SAN. TİC. A.Ş. Fatsa Temsilciliği’ne müracaat etmeniz gerekmektedir. Anılan yönetmelik, yıllık muayene kontrol raporunda asansöre ilişkin can ve mal güvenliğini ilgilendiren eksik ve hataların giderilmesini zorunlu kılmakta ve giderilene kadar asansörün işletilmesine izin vermemektedir.

İRTİBAT:

EKC Kalite Belgelendirme Muayene Eğitim San. Tic. A.Ş. Fatsa Şube

Mustafa Kemal Paşa Mah. Reşadiye Cad. No:10 kat:4 FATSA /ORDU

Fatsa ofis tel: 0 452 400 55 33 – Fax: 0 452 400 55 33

E-mail: [email protected]

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ZEYNEP ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Çambaşı Caddesi No:78 Ünye

( Atatürk Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 324 56 56

Yayın Akışı