Gaziler onuruna yemek programı...

Haber Tarih : 19/09/2019
Toplam Okunma : 119

Ünye Kaymakamlığı ile Ünye Belediyesi, Gaziler Günü dolayısıyla gaziler onuruna yemek programı düzenledi.


Ünye Atatürk Parkı Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programında konuşan Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, “Şanlı tarihi boyunca tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklali canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış bu fedakarlık karşısında girdiği her mücadelede zaferle çıkmıştır. Bugün kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır.”dedi.

Gazilerimiz yaşayan kahramanlık abidelerimizdir

Tavlı konuşmasında şunları kaydetti, “Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran vatanını ve kutsal saydığı değerleri korumak ve savunmak için en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abidelidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimizin 19 eylül Gaziler Gününü kutluyorum, şehirlerimizin ve rahmeti rahmana kavuşan gazilerimizi minnetle anıyor, yaşayan gazilerimizi sağlık sıhhat ve huzur içerisinde bir ömür geçirmelerini temenni ediyorum.”

Gaziler vatan için can vermeye hazır şuuru ifade ediyor

Türk Ordu’sunun her zaman haksızlığın karşısında olduğunu ifade eden Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Gazilerimiz vatanı için, bayrağı için, mukaddesi için korunması, muhafaza edilmesi, yüceltilmesi için yeri geldiğinde imkan ve kabiliyetler buna müsaade etmediğinde icap ettiğinde canımızı ortaya koymamız gerektiğinde canını verebilecek bir şuur ifade ediyor. Bizler bu manayı yaşamak ve yaşatmak durumundayız. Bir toprak parçası ancak uğrunda ölenler varsa vatan olur. Bizler hiçbir zaman insan canına kastetmiş değiliz. Biz işgalci, sömürgeci, kendi maddi menfaatlerimiz için hiçbir koşulda savaşa girmemişiz. Biz ya değerlerimizi korumak kollamak için veyahut da Dünya’daki bir zulmü veya haksızlığa dur demek için cephede olmuşuz.”dedi. 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı