Halk Eğitim Merkezi’nce kurs binası olarak kullanılan bina parça parça dökülüyor.

Haber Tarih : 20/05/2020
Toplam Okunma : 184

Eskiden polis lojmanı olan, daha sonra Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edilen, şuan Halk Eğitim Merkezi’nce kurs binası olarak kullanılan bina parça parça dökülüyor.


Can ve mal güvenliği tehlikesi saçan bina dibinde önceki gün yaşanan olayda binadan kopan parçalar, dibinde park halindeki aracın üzerine düşerek maddi hasara neden oldu.

Hamidiye Mahallesi Çakmakçı Sokak’taki binanın yeniden yapımı için 6 ay önce işadamlarından destek istendi, ancak bu zamana kadar destek vermek isteyen çıkmadı.

Mahalle sakinleri, binanın yarattığı tehlikenin endişe verici olduğunu belirterek; gerekli önlem ve tedbirlerin bir an önce alınmasını istiyor.

Ünye merkez Hamidiye Mahallesi Çakmakçı Sokakta polis lojmanı olarak kullanılan, geçtiğimiz yıl Halk Eğitim Merkezine tahsis edilen ve kurs binası hizmeti gören bina cephesinden düşen beton ve sıva parçaları can ve mal güvenliği tehlikesi yaratıyor. Bölge sakinlerinin ve bina dibinden geçenlerin endişe duydukları binadan dökülen parçalar geçtiğimiz günlerde C.A.’a ait park halinde bulunan otomobilin üzerine düşerek araçta ağır hasara yol açtı.

Kaymakam Güney işadamlarından destek istemişti

Binanın Ünye Halk Eğitim Müdürlüğü’nün kullanımına tahsis edilmesi sonrası Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,13 Aralık 2019 tarihinde yaptığı açıklamasında binanın yeniden yapımı için işadamlarına destek çağrısı yaparak, inşaat projesinin hazır olduğunu binaya, yaptıranın adının verileceğini ifade etmişti. Kaymakam Güney’in çağrısına geçen 6 aylık sürede bir cevap gelmedi.

Parça, parça betonlar dökülüyor…

Hamidiye Mahalle Muhtarı Ömer Atik gazetemize yaptığı açıklamasında, Halk Eğitimin, kurs binası olarak kullandığı binanın eski ve yıpranmış bir bina olduğunu, şu anda binadan aşağı parça parça betonlar döküldüğünü belirterek, “Bina çevresinde tehlike var, çevre sakinlerimiz endişe içinde. Allah korusun o beton parçaları birinin başına düşse ne olur? Buranın yeniden yapılması ve öyle hizmet vermesi gerekiyor. Burada çok değerli bir hizmet var, Halk Eğitim binlerce kursiyer yetiştiriyorGerek Ünye’de gerekse şehir dışında yaşayan birçok iş insanımız var. Onlardan destek bekliyoruz” dedi.

Yetkililere başvurduk ama bir tedbir alınmadı

Gazetemize binayla ilgili şikayetlerini ifade eden mahalle sakinleri; “Bina yıkılacak, yeniden yapılacak, deniyor. Ama ne yıkılıyor ne de yapılıyor. Sadece tehlike devam ediyor. Tedbir alınsın istiyoruz ama bu zamana kadar hiçbir tedbir alınmadı. İlla binadan düşen parçalar birinin başına düşecek, bir olay yaşanacak, o zaman mı tedbir alınacak? Bir kez daha çağrı yapıyoruz, bina tehlike saçıyor, artık beklenmesin gerekli tedbir, önlem, ne gerekiyorsa alınsın” dediler.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

Yayın Akışı