Halk plajlarında hiçbir alt-yapı, güvenlik ve kontrolünün yapılmaması hayati bir eksikliktir.

Haber Tarih : 29/07/2020
Toplam Okunma : 187


Karadeniz’in rip (çeken) akıntısı nedeniyle anlık tehlikelerin yaşanabildiği bir deniz olduğuna dikkat çekilerek Kavaklar, Eskikızılcakese ve Uzunkum halk plajlarında hiçbir alt-yapı, güvenlik ve kontrolünün yapılmamasının hayati bir eksiklik olduğu belirtildi.

Konuya dikkat eken ÜNTİD Başkanı Adnan Sobi; Büyükşehir’in bu konuda sahada hakimiyet sağlayamadığını belirterek; herhangi bir üzücü bir durum yaşanmadan can güvenliği için tedbir alınması gerektiğini söyledi.

Adnan Sobi; “Tuvalet, duş, kabin, otopark ve can güvenliği tedbiri olmayan plajlarımızın özellikle denizin riskli olduğu zamanlarda mobil ekiplerle takibi yapılarak denize girişler yasaklanmalıdır” dedi.

Ünye Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Adnan Sobi, plajlarda yaşanan tehlikelere ve bu konuda alınması gereken tedbirlere ilişkin açıklamada bulundu.

Adnan Sobi yaptığı açıklamasında şunları söyledi; “Bölgenin en güzel ve temiz plajlarına sahip olan Ünye'miz bu anlamda çok tercih edilen bir turizm kentidir. Ünye'miz plaj işletmeciliği açısından da güçlü ve donanımlı bir sektöre sahiptir.

Karadeniz’de anlık tehlike meydana gelir

Ancak Karadeniz, yapısı itibariyle anlık hareketliliği, dalga oluşumu ve rip (çeken) akıntısının meydana gelmesi nedeniyle, can güvenliği açısından hayati riskler taşımaktadır.

Halkımızdan ve kentimize tatil amaçlı gelen değerli misafirlerimizden özellikle güvenlikli ve donanımlı plajlarda denize girmelerini, imkanları ölçüsünde de güvenlikli plajlara yakın yerleri tercih etmelerini öneriyoruz. Aksi takdirde çok üzücü olayların ve acıların yaşanmasına sebep olurlar.

Büyükşehir sahada hakimiyeti sağlayamadı

Tabiki saha yönetimi anlamında sahadan sorumlu olan Ordu Büyükşehir Belediyemiz maalesef sahada tam hakimiyeti sağlayamamış ve yönetememektedir. Her yıl sezon öncesi hazırladığımız Plajlar Raporu'muzu Ordu Büyükşehir Belediyemize sunmamıza rağmen özellikle Fatsa İlçemizin en yoğun tercih ettiği ve Ünye ilçemizin de yoğun olarak tercih ettiği, aynı zamanda komşu il ve ilçelerden gelen misafirlerimiz tarafından tercih edilen Kavaklar, Eskikızılcakese ve Uzunkum halk plajlarında hiçbir alt-yapı, güvenlik ve kontrolünün yapılmaması hayati bir eksikliktir. Herhangi bir olumsuzluk ve üzücü bir durum yaşanmadan mobil ekiplerle denetim yapılması ve en az iki güvenlik noktası oluşturularak can güvenliği için tedbir alınması önem arz etmektedir. Tuvalet, duş, kabin, otopark ve can güvenliği tedbiri olmayan plajlarımızın özellikle denizin riskli olduğu zamanlarda mobil ekiplerle takibi yapılarak denize girişler yasaklanmalıdır. Ordu Valimiz Sayın Tuncay Sonel beyi ÜNTİD olarak ziyaretimizde Plajlar Raporu 'muzu kendilerine sunduk. Sayın Valimiz den de bu konuda hassasiyetlerini bekliyoruz.”

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ESER ECZANESİ

Saraçlı Mahallesi Orta Saraçlı Caddesi No:5/A Ünye

( Saraçlı Mahallesi Sanayi Cami Karşısı ) - 0 452 324 19 00

Yayın Akışı