Hasta yakınları doktor ve sağlık çalışanlarına saldırdı, Başkan DEMİRCİ kınadı.

Haber Tarih : 26/08/2020
Toplam Okunma : 674

Kalp krizi geçirdiği için Akkuş’tan Ünye Devlet Hastanesi’ne nakli istenen hastanın ambulans beklerken ölmesi üzerine hasta yakınlarının doktor ve sağlık çalışanlarına saldırdığı belirtildi.


Edinilen bilgiye göre Y.K. isimli vatandaşa, göğüs ağrısı şikayetiyle geldiği Akkuş Devlet Hastanesi’nde kalp krizi tanısı konuldu.

Burada yapılan muayenesi sonrası Ünye Devlet Hastanesine sevki istenen hasta, mevcut ambulans sterilizasyonda olduğundan, farklı bir ambulans gelene kadar hastanede müşahede altına alındı. Müşahede altındayken kalbi duran hasta, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Ölüm haberinin, ilgili hekim tarafından hasta yakınlarına bildirilmesinin ardından kapıda bekleyen kalabalık, doktor, sağlık çalışanları ve güvenlik görevlisine saldırdı. Hayatını kaybeden şahsın yeğeni olduğu iddia edilen Ü.Ö. de güvenlik görevlisi kadını darp ederek yaraladı. Konuyla ilgili soruşturma başlatıldı.

BAŞKAN DEMİRCİ'DEN KINAMA..

Akkuş belediye Başkanı İsa DEMİRCİ  Başhekim Ayşenur BAŞ'ı ziyareti sonrasında sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.


"Sağlık Çalışanlarımıza Şiddeti Kınıyor ve Lanetliyorum!

Geçtiğimiz gün komşu ilçeden gelerek ilçemiz devlet hastanesindeki sağlık çalışanlarına, hasta yakınları tarafından şiddet uygulandığı haberi bizleri derinden üzmüştür. İçerisinde bulunduğumuz süreçte amaçları en iyi sağlık hizmetini en kısa zamanda vermek olan ve bu hizmeti verirken kendi hayatlarını dahi hiçe sayan, günün 24 saati mesailerini bu uğurda harcayan sağlık çalışanlarına bu tür saldırıları anlamak mümkün değildir. Kabul edilmesi mümkün olmayan bu tür davranışların son bulmasını dileyerek sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddeti kınıyor, başta hastane Başhekimimiz Ayşenur Hoş olmak üzere tüm personelimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum."


Ünye Kent Gazetesi

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı