Hastanede "Çiçek" huzuru!

Haber Tarih : 19/09/2019
Toplam Okunma : 210

Ünye Devlet Hastanesi Başhekimi Güray Yılmaz'ın görevden alınması sonrası Başhekim Vekili olarak görevlendirilen Dr. Murat Çiçek'le, hastanede huzurlu bir dönem yaşanıyor.


Başhekim Yardımcısı olarak çalıştığı dönemde herkes tarafından sevilen ve takdir edilen Çiçek'in Başhekim Vekilliği'ne başlamasıyla birlikte hastaneye "Çiçek" huzuru geldiği ifade ediliyor.

Uzun yıllar doktor eksikliği, başhekim sorunu, personel sıkıntılarıyla öne çıkan Ünye Devlet Hastanesi'nde, bu sorun ve sıkıntıları geride bırakmanın huzur ve rahatlığı yaşanmaya başladı.

Başhekim Güray Yılmaz'ın görevinden alınması sonrası Başhekim Vekili olarak görevlendirilen Başhekim Yardımcısı Dr. Murat Çiçek'in idaresinde hastanede yaşanan stres dolu, moralsiz günlerin geride kaldığı ifade ediliyor.

Gazetemize açıklamada bulunan bir hastane görevlisi; hastanelerin başka kurumlara benzemediğine dikkat çekerek; "Burası şifa yuvasıdır. Bu yuvada gün için stres hakim olursa, sık sık kavga, gürültü, tartışmalar yaşanırsa burası nasıl olur da yeteri kadar şifa dağıtabilir? Biz yıllarca bunları yaşadık, moral ve motivasyondan uzak mesai yaptık.

Çok şükür artık geride kaldı

 Ama çok şükür o olaylar, sıkıntılar, sorunlar geride kaldı. Başhekim Vekilimiz Murat Çiçek'i, Başhekim Yardımcılığı döneminden tanıyoruz. Onun o dönemlerdeki çırpınışlarını, hastaneyi rahatlatmak için verdiği mücadele ve gayretini biliyoruz. Ama onun gücü de bir yere kadar yetebiliyordu. Başhekim Vekili olarak görev almasıyla birlikte artık hastanemizde gün içinde moral hakim. Sorunlarımızı ve eksiklerimizi hızla gidermeye başladık. Yeni doktorlarımız geliyor, yardımcı personel geliyor. Hastanemizde yeni birim ve bölümlerin hizmete girmesiyle ilgili çalışmalar başlatıldı. Kısacası yüzler gülüyor, işler yürüyor. Hastanede "Çiçek" huzuru yaşanıyor diyebiliriz." dedi.

Murat Çiçek kimdir?

1979 Ünye doğumlu olan Murat Çiçek 1996 Ünye Lisesi ve ardından 2003 Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğrenim hayatını tamamladı.

2006 yılında açtığı Özel Diş Hekimliği muayenehanesinde 5 yıl çalıştıktan sonra 2010 yılında Samsun Terme Devlet Hastanesine Diş Hekimi olarak atandı. Çiçek, burada Diş Poliklinik Sorumlu Hekimi olarak görev yaptı. 01 Nisan 2016 tarihinden itibaren Ünye Devlet Hastanesi'nde Başhekim Yardımcısı görev yapan Çiçek, Başhekim Güray Yılmaz’ın görevden alınmasının ardından ÜDH Başhekimliği görevine vekaleten atandı. Evli ve iki çocuk babası ola Çiçek orta derecede İngilizce biliyor.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı