OMÜ'lü öğrenciler doğa katliamına sessiz kalmadılar.

Haber Tarih : 28/09/2019
Toplam Okunma : 95

OMÜ'lü öğrenciler, Çarşamba Ovası'na kurulacak olan santral ve altın aramak uğruna Şahin Dağları'nda yaşanan doğa katliamına sessiz kalmadılar.


Samsun'da doğa katliamının yaşandığı bu günlerde üniversite öğrencilerinin sokağa çıkarak kent için, doğa için seslerini duyurmaları vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı. Samsun'un Kavak ve Havza ilçeleri arasında kalan Şahin Dağları'na Kanadalı madencilik şirketinin Türkiye uzantısı Tüprag tarafından 11 hektar alanda altın aramak üzere doğa katliamı yaşanıyor. Bunun yanı sıra Türkiye'nin en güzide ovalarından birisi olan Çarşamba Ovası'nda ise Tarımsal SİT alanı olan bölgeye biyokütle enerji santrali kurulması kararı alındı. Çarşamba Ovası'na büyük zarar verecek olan santrale birçok yerden tepki gelirken OMÜ'lü öğrenciler de sessiz kalmadı.

HANGİ YEŞİLİ SEÇECEKSİN?

Öğrencilerin ellerinde tutukları pankartlardan en çok dikkat çeken ise "Dolar ve ağaç işaretlerinin bulunduğu 'Hangi yeşili seçeceksin'" pankartı oldu. Doğanın yok edilişine tepki gösteren OMÜ'lüler 'İklimi değil, sistemi değiştir' diyerek sitemde bulundu.
Samsun HaberDestekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı