Ordu Büyükşehir'den otopark ücretlerine büyük zam!

Haber Tarih : 01/10/2019
Toplam Okunma : 165


Yapılan zamma göre Büyükşehir Otoparkındaki otomobil abonman ücretine yüzde 385 zam yapıldı.

Otopark abonman fiyatı otomobiller için 130 TL'den 500 TL'ye, kamyonlarda da 150 TL'den 500 TL'ye çıkartıldı.

Açıklanan zam listesine göre otopark dışındaki alanlarda park yapan araçlar içinde saat dilimlerine göre yüzde 25 ile yüzde 100 arasında zam yapıldı.

Zamlı fiyatlara hafta içinde geçileceği öğrenilirken, araç sahipleri zamların bir kez daha gözden geçirilmesi ve enflasyon farkını aşmamasını istiyorlar.

Ordu Büyükşehir Belediyesi oto park ücretlerini zamlandırdı. Yapılan zamların yüksekliği araç sahipleri arasında şaşkınlığa yol açarken, açıklanan rakamların enflasyonun ve piyasa zam oranlarının önemli ölçüde üstünde olmasının mağduriyet oluşturacağı belirtildi.

Açıklanan zam oranlarının otopark abonman fiyatlarında yüzde 385'ler çıktığına dikkat çeken araç sahipleri bunu hesap ediyorken nelerin ölçü alındığını merak ettiklerini ifade ettiler.

Açıklanan zamların Büyükşehir'in diğer bütün hizmetlerine yapılacak zamların işareti gibi olduğunu belirten vatandaşlar, "Büyükşehir'in yaşanan ekonomik krizden son derece olumsuz etkilendiğimizden haberi yokmuş gibi enflasyonun ve piyasa zamlarının çok üstünde oranlarla zam yapmasını anlamakta zorlanıyoruz. Bu zamlar ve bundan sonra geleceğinden endişe ettiğimiz zamlar çok ciddi mağduriyetlere yol açar. Büyükşehir Belediyesinden ve Belediye Başkanımız Hilmi Güler'den zam oranlarını bir kez daha düşünmelerini, enflasyonun üstünde zam yapılmamasını, yapılan bu zammın geri alınarak, enflasyon nispetini aşmayacak şekilde yapılmasını istirham ediyoruz." dediler.

Ünyeli araç sahipleri Büyükşehir'den istedikleri zam oranlarının yeniden düzenlenmesi ile ilgili sonucu merakla beklediklerini işaret ederek, düzeltileceğini umduklarını dile getirdiler.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı