Ordu Çevre Derneği, Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda...

Haber Tarih : 06/08/2019
Toplam Okunma : 117

Ordu Çevre Derneği (ORÇEV), Ankara’da “Belediyeleri Ekolojik Haklar Temelinde Programlandırma ve Stratejik Plan Hazırlama Forum Çalıştayı” adıyla düzenlenen çalıştaya katıldı.


Ankara’da Kamucu Yerel Yönetimler Çalıştayı adıyla düzenlenen çalıştaya Ordu Çevre Derneği’nden Ertuğrul Gazi Gönül ve Coşkun Özbucak da katıldı. 

Ekoloji Birliği, Ekoloji Kolektifi ve Ankara Barosu tarafından Ankara’da yapılan çalıştay iki gün sürdü. 

Geniş katılımlı bir çalıştay 

Ankara Barosu Eğitim Merkezi’ndeki çalıştay, belediyelerin stratejik planlamalarına katılımı amaçlayan “Belediyeleri Ekolojik Haklar Temelinde Programlandırma ve Stratejik Plan Hazırlama Forum Çalıştayı” adıyla yapıldı. Çalıştaya ekoloji mücadelesi veren dernek, platform temsilcileri yanında belediye başkanları ve bilim insanları katıldı. 

Gıda, su, iklim ve kent konuları ele alındı 

Çalıştayda, Türkiye’de belediyeciliğin tarihi ve hukuksal süreci, temsil ve katılım, yerel yönetimlerin iklim krizine müdahalesi, suların kirliliği, yerel yönetimlerde strateji ve planlama konularında yapılan sunumlardan sonra çalıştaya geçildi. Çalıştay, gıda, su, iklim ve kent konularında yapıldı. 

Stratejik planlar kamuoyuna açık yapılmalı 

Çalıştaya katılan Ordu Çevre Derneği Başkanı Ertuğrul Gazi Gönül ve Yönetim Kurulu Üyesi Coşkun Özbucak şunları söylediler: “Çalıştay ülke genelindeki sorunları ve çözümleri konusunda ortaklaşmayı sağladı. Kamuoyunun bilgisi dışında yapılan stratejik planlamaları artık kamuoyuna açık yapılmak zorunda kalmasını sağlayan bir çalışma oldu. Beş yıl için yapılan planlamaya Ordu’daki kitle örgütlerinin de görüşü yansımalı. Bu konuda belediyeye dilekçe verdik ve bizden de görüş istemek zorunda kaldılar. Katılımcı bir belediye için çabamız sürüyor. Bunlar Kent Konseylerinde tartışılmalı.” 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : KUZEY ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 18 00

Yayın Akışı