Ordu-Giresun Havaalanı’ndan İzmir’e uçuş yok.

Haber Tarih : 28/09/2019
Toplam Okunma : 149

Kış döneminde Ordu-Giresun Havaalanı’ndan İzmir’e hiçbir havayolu şirketi uçuş koymadı


Ordu ve Giresunlular İzmir’e uçmak istiyor. Ancak kış dönemi için de Ordu ve Giresunlulara iyi haber gelmedi. Ordu’dan sefer düzenleyen hava yolu şirketleri kış dönemi planlamasında Ordu-Giresun’dan İzmir’e direkt uçuş planlaması yapmadı. Yılda 1 milyon yolcunun kullandığı ve Türkiye’deki havalimanları içerisinde 17. Sırada yer alan Ordu Giresun Havalimanı’nda yolcu olmasına rağmen yeterli sefer bulunmuyor.

Türk Hava Yolları Ordu Giresun Havalimanı’ndan İstanbul Yeni Havalimanı’na kış dönemin de günlük 3 sefer planladı. Anadolu Jet İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı için haftada 20 sefer düzenleyecek. Anadolu Jet Ankara uçuşlarını kış döneminde de sabah ve akşam olmak üzere günde 2 seferle devam edecek. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan seferler düzenleyen Pegasus Hava Yolları Ordu Giresun Havalimanı’na haftada 13 ve 14 sefer yapacak.

Siyasiler devreye girmeli

Ordu ve Giresunlular İzmir’e direkt uçmak istiyor. Hava yolu şirketleri kış dönemin de de Ordu Giresun Havalimanı’ndan İzmir’e direkt uçuş planlaması yapmadı. Türk Hava Yolları’nın Giresunlu Yönetim Kurulu Başkanı İlker Ayçı daha önce yaptığı açıklamada Sunexpress Hava Yolları’nın Ordu Giresun’dan İzmir’e haftada 3 gün uçacağını açıklamıştı. Aycı’nın açıklamasının üzerinde 8 ay geçmesine rağmen halen direkt uçuş gerçekleşmedi. Ordu ve Giresun sivil toplum örgütlerinin ve siyasilerin devreye girerek Ordu Giresun-İzmir uçuşlarının başlatılması isteniliyor.

ORDU OLAY

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

GÜNDÜZ-GECE : ÇAKIROĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:8 Ünye

( 1 No.lu Sağlık Ocağı Yanı ) - 0 452 324 53 25

Yayın Akışı