Salıpazarı ve Terme ilçelerinin sel kabusu Salıpazarı barajı ile sona erecek.

Haber Tarih : 24/09/2019
Toplam Okunma : 133


Her yağmurda sel kâbusu yaşayan Samsun'un Salıpazarı ve Terme ilçelerinin sel kâbusu Salıpazarı barajı ile sona erecek.

Samsun'un Terme ve Salıpazarı sel kâbusuna son verecek Salıpazarı barajı için ilk kazma kurban kesilerek vuruldu. Baraj için yol çalışmaları başladı.

23 Ağustos'ta Salıpazarı ve Terme ilçelerinde yaşanan sel felaketinin ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Salıpazarı barajı için ilk ödeneğin çıktığını müjdelemişti. 66 milyon 893 bin 550 TL'lik sözleşme bedeli ile yapımına başlanan baraj Salıpazarı ve Terme ilçelerinde sel için büyük bir önlemin yanı sıra Çarşamba Terme Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde 143 yerleşim yerinin içme suyu ihtiyacını karşılayacak. Barajın bin 100 gün içinde teslim edilmesi bekleniyor.

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, DSİ 7. Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Salıpazarı kaymakamı Meriç Dinçer, Terme belediye başkanı Ali Kılıç , Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, İlçe Emniyet Müdürü İbrahim Özden, İlçe jandarma Komutanı Hakan Akçay, Salıpazarı Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Yaman ve protokol üyelerinin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı