Sokağa çıkma kısıtlamasında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Haber Tarih : 12/12/2020
Toplam Okunma : 875

Doğal Afet ve Sağlık Arama Kurtarma (DASKUT) Derneği Ordu İl Temsilciği ve Ünye İlçe Temsilciliği ile Türk Kızılay Ünye Şubesi 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında kan bağışı kampanyası düzenledi.


Türk Kızılay Ünye Şubesi ile DASKUT Ordu İl Temsilciği ve Ünye ilçe temsilciliği iş birliği 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde kan bağışı kampanyası düzenledi.

DASKUT üyeleri ve gönüllüleri Ünye Cumhuriyet Meydanı’na gelen bağış aracına gelerek kan bağışında bulunup farkındalık yarattılar.

Bağış için hep birlikte Ünye’deyiz

Türk Kızılay Genel Merkez Denetim Kurulu Raportörü Erdoğan Kısacık programda yaptığı konuşmada, “Bugün Ünye’de kan bağışı kampanyası için bir araya geldik. DASKUT Ordu il Temsilcisi Ahmet Karacı arkadaşımız bize Kızılay ile kan bağışı kampanyası düzenlemek isteklerini ifade ettiler. Bizde bundan memnuniyet duyarak, Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı kampanyamızı başlattık. Bugün burada Ordu, Ünye ve Fatsa ilçelerindeki DASKUT temsilcileri ve üyeleri Ünye’deler.Sokağa çıkma yasaklarında vatandaşlarımız kan bağışında bulunmak üzere evlerinden çıkabilirler.”dedi.

Küçükoğlu: Duyarlılığı devam ettirmeye çağırıyoruz

Türk Kızılay Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu,” Bilindiği üzere Ünye kan bağışında Ordu’nun en önde gelen ilçelerinden birisi. Ünye halkı bu konuda çok duyarlı. Ünyeli hemşerilerimizi kan bağışı kampanyasındaki bu duyarlılıklarını devam ettirmeye kan bağışına destek olmaya bekliyoruz.” dedi.

Karacı: Kızılay ile ilk projemiz

DASKUT Ordu İl Temsilcisi Ahmet Karacı, “Kızılay ile ilk projemizi düzenlediğimiz kan bağışı kampanyası ile gerçekleştiriyoruz. Bu kampanyayı da güzel ilçemiz Ünye’de yapalım istedik. Biz Kızılay ile kardeş derneğiz. İnşallah halkımız duyarlı olur ve bu kampanyamıza destek verir.”dedi.

DASKUT ile ilgili bilgi veren Karacı, “DASKUT arama kurtarma derneğidir. Bu sadece arama kurtarma derneği olarak kalmıyor. Biz her canlıya yardımda varız. Bunda sokak hayvanları dahil herkese yardıma koşuyoruz. İAltınordu, Ünye ve Fatsa ilçelerinde teşkilatlanmış durumdayız. Gönüllü üyelerimizi sürekli alıyoruz.”diye konuştu.

Kan bağışı kampanyası 12 Aralık Cumartesi günü 18:00’a kadar devam edecek.

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı