Suudi Arabistanlı İş Adamı Ordu´dan Fındık Bahçesi Aldı

Haber Tarih : 27/08/2018
Toplam Okunma : 284

Suudi Arabistanlı iş adamı Meyer Muhammet, Ordu´nun Ünye ilçesinde yaklaşık 11 dönüm fındık bahçesi satın aldı.


Suudi Arabistanlı iş adamı Meyer Muhammet, Ordu'nun Ünye ilçesinde yaklaşık 11 dönüm fındık bahçesi satın aldı.

Ordu, yürütülen tanıtım faaliyetlerinin ardından Körfez ülkelerinden gelen turistlerin yanı sıra yatırımcıların da ilgi odağı haline geldi.

Ordu Valiliğinin "1 milyon turist" hedefiyle başlattığı tanıtım çalışmaları sonrası kente gelen Arap turist sayısında artış kaydedildi. Özellikle yaz aylarında Körfez ülkelerinden Türkiye'ye gelen Arap turistlerin tercihi Ordu'nun yaylaları oldu. Kente gelen Arap turistlerin aynı zamanda yatırımcı olarak, konut ve otel yapımı için de girişimde bulunması mülk ve arazi sahiplerini memnun etti.

AA muhabirinin İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Suudi Arabistanlı iş adamı Meyer Muhammet de Ordu'nun Ünye ilçesine gelerek fındık bahçesi satın aldı.

Arap iş adamının ilçenin Gölevi Mahallesi mevkisinde yaklaşık 11 dönüm fındık bahçesinin yanı sıra aynı bölgeden bir de ev satın aldığı kaydedildi.

 

Öte yandan 2015, 2016 ve 2017 Tapu Kadastro kayıtlarına göre, son 3 yılda Suudi Arabistan uyruklu 79 kişinin apartman dairesi aldığı öğrenildi.

 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DURAK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:37/A Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 62 62

Yayın Akışı