Türk Kızılayı Ünye Şubesi Kadın Kolları Zeynep Yıldırım Gürel başkanlığında kuruldu.

Haber Tarih : 26/11/2020
Toplam Okunma : 736


Türk Kızılayı Ünye Şube Başkanı İsmet Küçükoğlu yaptığı açıklamada, “Türk Kızılayı Ünye Şubemizin kadın kollarını bugüne kadar oluşturamamıştık. Bugünden itibaren Kadın Kollarımızı oluşturarak Genel Merkezimize bildirdik. Zeynep Yıldırım Gürel başkanlığında Kadın Kollarımızın kurulmasıyla Ünye Şubemiz daha şevkle çalışmalarını sürdürecek. Bilindiği üzere bayanların Kızılay çalışmalarında katkısı çok fazla oluyor. Özellikle mahalle ziyaretleri ve tespitlerde çok faydalı işler yapıyorlar. Bu vesile kedilerini tebrik ediyor, hayırlı çalışmalar diliyorum..”dedi.

Gençlik Kolları da kuracağız

Kadın kolların ardından gençlik kollarını da kuracaklarını ifade eden Küçükoğlu, “Bundan sonraki aşamada da gençlik kollarımızı kuracağız.Gençlik kolları ve kadın kolları ile birlikte Kızılay bundan sonra sahada daha fazla olacak. Bilindiği üzere pandemi sürecinde çok fazla çalışma yapamıyoruz. Ama yine de elimizden gelen tüm gayreti göstererek Ünye’nin hizmetindeyiz.” diye konuştu.

Kan bağışında lütfen bizlere yardımcı olun

Özellikle pandemi sürecinde kan bağışlarında ciddi düşüş olduğunu buna bağlı olarak kan stoklarında da ciddi azalmalar olduğunu vurgulayan Küçükoğlu açıklamasında şunları kaydetti, “Kan bağışında lütfen bizlere yardımcı olun. Özellikle pandemi sürecinde kan stoklarında önemli bir azalma görüyoruz. Bağışçılarımız endişe etmesinler Kan bağış araçlarımız gayet steril ve pandemi sürecine uygun bir şekilde gerçekleşiyor. Bu konuda içleri rahat olsun ve unutmasınlar ki kan bir gün herkese lazım olacak.”

Türk Kızılayı Ünye Şubesi Kadın Kolları Başkanı Zeynep Yıldırım Gürel açıklamasında, “Öncelikle Türk Kızılay hilalinin altında bulunmaktan ben ve ekibim gurur duymaktayız. Gücümüz ölçüsünde inanıyoruz ki Kadın kolları ve Türk Kızılayı olarak Ünye Şubesi yönetimiyle çok güzel işler başaracağız. Bu anlamda Türk Kızılayı’na bağış ve destekte bulunan bütün yardımsever ve duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizler bu yolda sadece birer aracıyız. Rabbim bizlere güç kuvvet verdikçe ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımızın maddi ve manevi yanındayız.”dedi.

Zeynep Yıldırım Gürel başkanlığında kurulan Türk Kızılayı Ünye Şubesi Kadın Kolları yönetimi şu isimlerden oluşuyor, Özlem Yılmaz, Filiz Hatipoğlu, Emine Fatma Bulat, Suna Yerlikaya, Zeynep Çakır, Asiye Cerrah.

Ünye KENT Haber/Bülten


TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı