Ünye Belediyesi, Söğütlü Dere'yi temizledi

Haber Tarih : 09/01/2021
Toplam Okunma : 622

Ünye’nin Gürecülü ve Fevzi Çakmak mahallelerinden geçen Söğütlü Dere'de Ünye Belediyesi tarafından ıslah ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.


Uzun yıllardır sel ile gelerek biriken dere içindeki moloz, toprak ve atıklar 20 gün süren çalışmalar sonucunda temizlendi.

Söğütlü Dere, Ünye Belediyesi tarafından olası bir taşkının önüne geçilmesi için temizlendi. Yapılan çalışmaları AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, Gençlik Kolları Başkanı Abdülkadir Demir, yönetim kurulu ve meclis üyeleriyle yerinde inceleyen Ünye BelediyeBaşkanı Hüseyin Tavlı, yapılan çalışmayla ciddi bir sorunun giderildiğini söyledi.

Başkan Tavlı, “Hemşerilerimizin taleplerini karşılamış olduk”

Söğütlü Dere ile ilgili olarak Belediye Başkanı Hüseyni Tavlı yaptığı açıklamada, “Söğütlü Deremizde uzun süredir çalışma yapılmadığı için selle gelen moloz, toprak ve atıklarla zemini dolmuş, ciddi şekilde kirlilik ve koku oluşturmaktaydı. Mahalle sakinlerimizin burası ile ilgili şikâyetleri vardı. Devlet Su İşleri (DSİ) ile yaptığımız görüşmelerde iş yoğunluklarının bulunduğunu ve buradaki çalışmanın zaman alacağını öğrenmiştik. Bizlerde hemşerilerimizi mağdur etmemek adına derede temizlik çalışmalarına başladık. Dere kanalında yaklaşık 1,5 kilometrelik alanda temizlik yaparak 20 gün süren çalışmamızda sona geldik. Yapılan çalışmayla olası bir su taşkınınında önüne geçmiş olduk. Hayırlı olsun.” dedi.

-Muhtarlar çalışmadan memnun-

Çalışmaları yakından takip eden Gürecülü Mahallesi Muhtarı Ceyhan Gür ve Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Hasan Çalışkan, Ünye Belediyesi'nin uzun yıllardır bekleyen bu sorunu çözüme kavuşturmasından dolayı memnuniyetlerini dile getirerek Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'ya ve ekibine teşekkür ettiler.

Argan, “Ünye’mizin her mahallesinde hummalı bir çalışma var”

Ünye’nin her mahallesinde planlı ve hummalı bir çalışma olduğunu dile getirerek, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'yı ve ekibini tebrik eden AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, "Ünye Belediyemiz her noktaya dokunmakta. Sınırlı imkanlarla sınırsız talepleri yerine getirmeye gayret etmekte. Bizler hep birlikte güç birliği yaparak mahallelerimizin tümümün ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da gayret içinde olacağız.” diye konuştu.

Ünye Kent Haber/Bülten

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı