Ünye'de Vaka Sayısı Ne Durumda...

Haber Tarih : 25/12/2020
Toplam Okunma : 997

Ünye’de 9 Aralık itibariyle pik yaparak 1200’e kadar çıkan koronavirüs aktif vaka sayısında, uygulanan ilave tedbirler ve sokak kısıtlamaları sayesinde vaka sayısında yüzde 60 azalma oldu.


Ünye’de vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına daha da hassasiyet göstermesi ve yapılan denetimlerle vaka sayısı yüzde 60 oranında azalarak 500’e kadar düştü.

Filyasyon ekibinin bir haftada 800, toplamda ise yaklaşık 22 bin kişiyi taradığı, böylelikle Ünye’de yaşayanların 5’te birinin taramadan geçtiği öğrenildi.

Ünye’de bugüne kadar toplam 6 bin kişinin koronavirüse yakalanarak tedavisi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

9 Aralık itibariyle pik yaparak Ünye’de 1200’e kadar çıkan koronavirüs aktif vaka sayısı 500’e kadar düşerek salgın kontrol altına alındı. 1400 kişi ise temaslı olarak evlerinde izole edildi.

Ünye’de vaka sayısı 9 Aralık’ta edinilen son istatistiki bilgilere göre yüzde 60 oranında azalarak, 500’e kadar düşüp kontrol altına alınması sevindirdi.

9 Aralık tarihinde Ünye Devlet Hastanesi’nde 134 kişi koronavirüs tedavisi görürken, İl Hıfzısıhha ve Umumi Hıfzısıhha önlemleri ve kısıtlamalar aynı zamanda vatandaşların bilinçli davranmasıyla hastanede tedavi gören koronavirüs hasta sayısı 80’ e düştü.

1.400 kişinin temaslı olarak evlerinde karantinada olduğu Ünye’de, bugüne kadar filyasyon ekibinin bir haftada 800, toplamda ise yaklaşık 22 bin kişiyi taradığı öğrenildi.

Aynı zamanda Ünye’de bugüne kadar toplam 6 bin kişinin koronavirüse yakalanarak tedavisi sürecinin tamamlanmasının ardından sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Ünye nüfusunun 5’te birinin tarandığı vurgulanarak, sağlık ve fibrasyon ekiplerinin mesai mefumu gözetmeksizin aralıksız olarak çalışmalarını sürdürdüğü ifade edildi.

Son günlerde bulaşların da çok büyük bir kısmının aile içi ev bulaşları olduğuna dikkat çekilerek, test sonuçları pozitif çıkan kişilerin kendilerini izole etmeleri, aile içinde daha dikkatli olmaları istendi.

Ünye KENT Haber/Yücel ARSLANTEKE

 

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı