Ünye Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 80 kişi koronavirüs tedavisi görüyor.

Haber Tarih : 28/08/2020
Toplam Okunma : 1199

Ünye Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 80 kişinin koronavirüs tedavisi gördüğü, bunlardan 30’unun yoğun bakımda, 12’sinin entübe durumda olduğu öğrenildi.


Ünye Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 80 kişinin koronavirüs tedavisi gördüğü, bunlardan 30’unun yoğun bakımda, 12’sinin entübe durumda olduğu öğrenildi.

Ayrıca Covid testi pozitif çıkan kişilerle temaslı olduğu gerekçesiyle 40 kişinin de hastanede izole edildiği öğrenildi.

Ünye’de bugüne kadar ev izolasyonu kararı verilen 738 hastadan kurala uymayıp da izolasyona uymayan 700 kişiye toplamda 6. 300 TL ceza kesildi.

Ünye’de pandemi döneminde toplam 703 kişi koronavirüs tedavisi görürken, Ünye Devlet Hastanesi’nde, Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi’nde ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde virüs testi yapılmaya devam ediyor. Bu zamana kadar Ünye’de 9 bin 90 test yapıldı.

Tüm dünyayı etkileyen ve ülkemizde de ilk Covid-19 vakasının görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bu yana Ünye’de durum ne oldu?

Ünye Kent Haber Merkezi’nin edindiği bilgiye göre, Ünye’de toplam 9 bin 90 kişiye koronavirüs testi yapıldığı, yapılan PCR ve tomografi testlerinde toplam 703 pozitif vaka tespit edildiği ve tedaviye tabi tutulduğu öğrenildi.Ünye’de 703 pozitif vakalı hastalarla temaslı 738 kişi ise ev izolasyonuna tabi tutuldu.

Ünye Devlet Hastanesi’nde mevcutta80kişininkoronavirüs tedavisi gördüğü, bunlardan 30’unun yoğun bakımda, 12’sininentübe durumda olduğu öğrenildi. Ayrıca Covid testi pozitif çıkan kişilerle temaslı olduğu gerekçesiyle 40 kişinin de hastanede izole edildiği öğrenildi.

Diğer taraftan 11 Mart’tan bugüne kadar Ünye Devlet Hastanesi’nde, Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi’nde ve İlçe Sağlık Müdürlüğü’nde 9 bin 90 test yapıldı.

Pozitif vaka veya evde izolasyonda olan hastalar tedavi olmak veya ilaç almak için çıkmaları durumunda İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından izole edilmiş araçlarla evlerinden alınıp işleri bitince tekrar evlerine geri bırakılıyorlar.

Temaslı olup da evde izolasyon altına bulunanlarda vaka pozitif olursa 5 günlük ilaç tedavisi dahil olmak üzere 22 gün evlerinde izolasyon altında kalmaya devam edecekler.

-Karantina altında olan mahalle yok-

Ünye’de 30 Temmuz tarihinde karantina uygulanan Killik Mahallesi ile Fevzi Çakmak Mahallesindeki iki binada 29 Temmuz’da başlatılan karantina uygulamasının bitmesi ile birlikte Ünye’de karantina altına alınan mahalle kalmadı.

-700 kişiye 6. 300 TL ceza kesildi-

Haftanın her günü İlçe Sağlık Müdürlüğü, emniyet, jandarma, kolluk kuvvetleri, Milli Eğitim ve İlçe Tarım görevlilerince oluşturulan birim denetimlere çıkıyor. Bu zamana kadar ev izolasyon denetimleri kapsamında evlerinde izolasyon olmaları gerekirken kurallara uymayan 700 kişiye kişi başı 900 TL’den toplam 6. 300 TLidari para cezası yazıldı.

-Maske, sosyal mesafe ve hijyene dikkat! -

Vatandaşlara günlük hayatta da maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmediği sürece virüsün yayılma hızının artacağına dikkat çekilirken, vatandaşların özellikle maske ve mesafeye dikkat ederek yaşamına devam etmeyi öğrenmesi gerektiği ifade edildi.

-Çevre ilçelerden gelen vakalar da var -

Ordu’da pandemi hastanesi olarak hizmet veren Ünye Devlet Hastanesi’nde çevre ilçelerden gelen hastaların da olduğu edinilen bilgi arasında.

 Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı