Ünyeli Gaziler ulaşım kolaylığı istiyor

Haber Tarih : 19/09/2019
Toplam Okunma : 124

Ünyeli gaziler dolmuşlarda kendilerinden ve aile bireylerinden ücret alınmaması talebinde bulundular.


Taleple ilgili, Altınordu'da böyle bir imkanın olduğuna dikkat çeken Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, aynı uygulamanın önümüzdeki yıl Ünye'de de olacağını ifade etti.

Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise; durumu Şoförler Odası ile görüşeceğini daha erkenden böyle bir hakkın kullanılabilmesi için çalışacağını söyledi.

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve Ünye Protokolü Ünye Muharip Gaziler Derneğini ziyaret etti.

Ziyarette yaşadıklarını bazı sorunları dile getiren gaziler toplu taşıma araçlarında kendilerine kolaylık isteyerek yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

Altınordu'daki uygulama 2020'de Ünye'de de hayata geçecek

Gazilerin toplu ulaşımda yaşadıkları sıkıntılara değinmesi üzerine Kaymakam Güney, “Ulaşımla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın Büyükşehir Belediyelerindeki toplu taşıma araçlarına hem engellilerin ulaşımı için alt yapı sunulması hem de şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin ücretsiz kullanabilmesi için aldığı kararlar var. Bunlar Altınordu ilçemizde toplu taşımada yapılan düzenleme ile uygulanıyor. Ancak Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız görüşmelerde Ünye ve Fatsa ilçelerinde toplu taşıma araçlarında 2020 yılında düzenleme yapılacağı ifade edildi. Biz de bu tarihi ve yapılacak düzenlemeyi bekliyoruz” dedi.

Süreyi kısaltmaya çalışacağım

Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ise “Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmede Ünye ve Fatsa’da Altınordu’daki çalışma gibi bir çalışmanın başlatılacağı tarih 2020 yılı olarak belirtildi. Ancak biz Ünye Şoförler Odası ile tekrar bir girişimde bulunarak özel inisiyatifle en azından gazilerimizle ilgili kısmının da kartla bu imkanı sağlayalım diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

GÜNDÜZ-GECE : TAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak, No:20, Ünye

( Pazar Yeri Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 33 61

Yayın Akışı