“15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” Konferansı Verildi

Haber Tarih : 18/07/2018
Toplam Okunma : 543


 “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimizi Anma” programı kapsamında Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Erden tarafından “15 Temmuz Hain Darbe Girişimi” konulu konferans verildi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fikri Balta, Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sadık Kılıç, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Dekanı Prof. Sabri Yener, akademik ve idari personeller ile davetliler katıldı.

15 Temmuz 2016 tarihinin Türk milleti için en büyük ve en tehlikeli ihanet tarihi olduğunu belirten Doç. Dr. Ömer Erden, “Türk ordusunun içerisine sızmış olan FETÖ terör örgütü mensupları meşru yönetimi yıkmak için haince bir darbe girişiminde bulundu. Milli iradeye karşı yapılan bu saldırı sonunda 248 vatandaşımız şehit oldu ve 2 bin 193 vatandaşımız da, bazıları ağır olmak üzere, yaralandı.” dedi.

FETÖ oluşumunun nasıl güçlendiğine yönelik analiz yapılması gerektiğini ifade eden Erden, bu oluşumun bir destek olmadan bu noktaya gelmelerinin mümkün olmadığını söyledi. Yapılanmanın tarihi sürecinden bahseden Erden, din kullanılarak insanların sömürüldüğünden bahsetti. Erden, “ Bu insanların islamla ve Müslümanlıkla kesinlikle bir ilgileri yok.  Bu yüzden dönüp tarihimize bir bakmamız gerekir. Onlar en büyük islam düşmanı, en büyük Türk düşmanı, en büyük devlet düşmanıdır. Bu şekilde güçlenen bu örgüt 50 yıllık bir süreçte orduya, emniyete sızdı. Öyle tahmin ediyorum ki bu, çocukluktan itibaren büyük güçler tarafından bu iş için hazırlanmış bir kişi. Ve etrafındakiler de Amerika’nın bu iş için yetiştirmiş olduğu ajanlardır. Fakat 50 yıllık bir çalışma 4 saatte bertaraf edilmiştir. 15 Temmuzun ikinci senesinde bu kişileri lanetliyorum şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Program sonrası Rektör Prof. Dr. Tarık Yarılgaç Doç. Dr. Ömer Erden’e teşekkür belgesi takdim etti.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı