Anadolu Masalları Okul Öncesi Eğitim Seti Anasınıflarına Dağıtıldı

Haber Tarih : 18/12/2020
Toplam Okunma : 845


Anadolu Masalları Projesi kapsamında Bakanlıkça hazırlanan "Anadolu Masalları Eğitim Seti"nin, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı plan çerçevesinde dağıtımı gerçekleştirildi.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yürütülen "Anadolu Masalları Projesi" kapsamında okul öncesi öğretmenlerin kullanımına sunulmak amacıyla Millî Eğitimin genel amaç ve temel ilkelerine uygun olarak hazırlanan ve ikinci baskısı yapılan Okul Öncesi Anadolu Masalları Eğitim Seti okullara teslim edildi. Daha önce Ordu İlindeki anaokullarına dağıtılan ve içerisinde masal kitapları, kılavuz kitap, oyun kartları, dinleme ve şarkı CD'lerinden oluşan eğitim setleri, bünyesinde anasınıfı bulunan Altınordu, Fatsa ve Ünye ilçelerindeki okullara ulaştı.

Millî değerlerin hayata geçirilmesi ve çocuklarla buluşturulması amacıyla başlatılan Anadolu Masalları Projesi, Türk masallarının dışında başka ülkelerin masallarını da bir araya getiren bir çalışma özelliğiyle eğitim sistemi içerisinde anahtar bir rol oynayan proje olarak hayata geçirilmişti.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı