Başkan SEMİZ: “Çaybaşı’nı yükseköğretime hazırlıyoruz”

Haber Tarih : 23/12/2020
Toplam Okunma : 521

Çaybaşı’nda fakülte ve meslek yüksekokulu kurulması için yoğun talep olduğunu belirten Belediye Başkanı Hüseyin Semiz, bu konudaki çalışmalara devam ettiklerini söyledi.


Çaybaşı ilçesinin yükseköğretime uygun bir konumu olduğunu ve halkın da bunu çok istediğini belirten Belediye Başkanı Hüseyin semiz Oney Flash FM’deki Bir Konu Bir konuk programında Ali Öztürk’e yaptığı açıklamada; “İlçemizde yüksek öğretimle ilgili bölümler açılması için çalışmalarımız devam ediyor. Bununla alakalı alt yapılar yapıyoruz, şartları hazırlıyoruz. Belli aşamalara geldik. Olmamış bir işin hiçbir zaman müjdesini vermem. Ama belli aşamalara geldik. Tabi üniversitemiz de konuyu değerlendirecek, onay makamları birleşecek, süzgeçlerden geçilecek, arka ilçelerde ne kadar güçlü kalınabiliyor, ne kadar yıpranmadan eğitim-öğretim devam edebiliyor, bu çalışmaları yapacaklar.

Bölgemizdeki hocalarımız Çaybaşın’da da derse girebilir

Bizim boşluk gördüğümüz ara bölümler var. Bu bölümlerden üç, dört bölüm neyse, ne kadar olabiliyorsa ilçemizde görmeyi çok arzu ediyoruz. Hep söyleniyor ya öğretim görevlisi olmuyor. Şimdi Ünye, Fatsa, Altınordu, Akkuş, İkizce’de derse giren hocalarımız Çaybaşı’nda derse giremeyecek mi? Branşına, bölümüne göre girebilir, çokta güzel olur.”

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TELCİOĞLU ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21 Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 28 21

GÜNDÜZ-GECEYARISI : BURUNUCU ECZANESİ

Burunucu Mah. Orkide Sokak No:5

( Devlet Sahil Yolu - Eski Devlet Hastanesi Arkası ) - 0 452 323 03 03

Yayın Akışı