Bu sefer eğitimin adı güreş…

Haber Tarih : 07/11/2018
Toplam Okunma : 242


Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol 5 okulun spor salonları için 5 kulüp projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Pilot iller arasında yer alan Ordu’da da proje kapsamında yer alan Selimiye İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle bakım - onarımı yapılarak sporcuların hizmetine sunulan spor salonunda Güreş antrenörü Salih Şahin yönetiminde yapılan antrenmanı takip etti.

Antrenman sonunda Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tahsis etmiş olduğu spor malzemelerini güreşçilere takdim eden Spor İl Müdürü Mustafa Genç sporun okullarla buluşmasının Türkiye’nin geleceği acısından büyük bir öneme sahip olduğuna vurgu yaptı.

Ordu’dan güreş salonu olup güreş takımı olan tek okulun Selimiye İmam Hatip Lisesi olduğunu açıklayan Spor İl Müdürü Mustafa Genç, şunları söyledi:

“İnşallah bu sene hem okul sporlarında hem de federasyon yarışmalarında bu okuldan birçok madalyalar kazanacağımızın umudundayız. Güreşte en iyi antrenörlerden biri bu okulda. İnşallah Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Milli Eğitim Bakanlığımızın destekleriyle burada eğitim gören sporcuların hepsi başarıya ulaşacaktır. Bu proje Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan pilot çalışma kapsamında yapıldı. İlimizde beş okula spor kulübü kuruldu ve bu kulüplere Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından spor malzemeleri alındı. Ayrıca salonların bakım ve onarımı yine Bakanlığımızın destekleriyle yapıldı. İlimizde pilot olarak seçilen beş okuldan biri olan Selimiye İmam Hatip Lisesinde de voleybol, basketbol, hentbol, masa tenisi ve güreş olmak üzere beş branşta spor faaliyeti gösteriliyor. Bugünde okulumuzda faaliyet gösteren güreş sporcularına Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından gönderilen güreş malzemelerini takdim ettik. Bizim tek beklentimiz sporcularımızdan başarılar getirmeleri. Hepsine ayrı ayrı başarılar dilerim, desteklerinden dolayı başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, Ordu Valimiz Sayın Seddar Yavuz’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

Ünye KENT Haber 


Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ADA ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Niksar Caddesi No:86 Ünye

( Niksar Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 84 52

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEZEL ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Cengiz Topel Caddesi No:9/B Ünye

( Bosch Bayi Yanı ) - 0 452 333 54 00

Yayın Akışı