E-Twinning Ödül Töreni Gerçekleştirildi

Haber Tarih : 15/12/2020
Toplam Okunma : 753

2018-2019 yılı içerisinde ilimiz genelinde yürütülmüş olan e-Twinning projelerine yönelik düzenlenen e-Twinning Scholl Sertifikaları, e-Twinning Okul Levhaları, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketlerinin dağıtımı düzenlenen tören ile yapıldı.Büyükşehir  Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunda düzenlenen törene İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur BEKYÜREK, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Musa GÖZÜDİK ile belge almaya hak kazanan Altınordu ilçesinden 9 öğretmen 7 okul müdürü, Gölköy ilçesinden 3 öğretmen 2 okul müdürü, Perşembe, Kabadüz ve Ulubey ilçelerinden ise 1 öğretmen ve 1 okul müdürü katıldı.

E-Twinning belge töreninde öğretmenlerle ayrı ayrı sohbet ederek, bilgi alan Müdür Mehmet Fatih VARGELOĞLU, programda yaptığı konuşmada "e-Twinning'i neden çok önemsiyorum, neden benim için çok anlam ifade ediyor? Çünkü okul yöneticisinin, öğretmeninin ve öğrencisinin motivasyonunu artırıyor. Bizler de nitelikli bir şekilde okullarımızın, öğretmenlerimizin sayısını artırarak Ordu'nun motivasyonunu artırmayı hedefliyoruz. Özellikle teknoloji alanında müthiş bir gelişme var. Dünyadaki hızlı iletişim, etkileşimi de hızlandırıyor. Bu etkileşimi kendimizin, okullarımızın ve çocuklarımızın yararına kullanabilmek çok önemli ve sizler aslında bunu başarıyorsunuz. Hem ilimizi hem de ülkemizi temsil etme bakımından önemli bir başarıyı yakalıyorsunuz. Elinize, emeklerinize sağlık. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum" dedi.

Daha sonra İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih VARGELOĞLU, Altınordu İlçe Millî Eğitim Müdürü Onur BEKYÜREK ve İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Musa GÖZÜDİK tarafından eTwinning Scholl Sertifikası, eTwinning Okul Levhası, Ulusal ve Avrupa Kalite Etiketi alan öğretmen ve okul yöneticilerine belge ve ödülleri takdim edildi.

Öğretmenlere ve öğrencilere, Avrupa ülkeleriyle iletişim ve işbirliği fırsatı sunarak proje yapmalarına imkân sağlayan eTwinning portalına, ilimizde 651 okul ve 9712 öğretmen kayıtlı durumda. eTwinning faaliyetlerinde ilimizin başarı grafiği, yükseliş halindedir. 2018 - 2019 eğitim ve öğretim yılında Ulusal Kalite Etiketi sayısı 96, Avrupa Kalite Etiketi sayısı 41 iken 2019 -2020 eğitim ve öğretim yılında %210.42 artışla Ulusal Kalite Etiketi sayısı 299; %222,5 artışla Avrupa Kalite Etiketi sayısı 130 olmuştur.

2019 - 2020 eğitim ve öğretim döneminde 34 okulumuz "eTwinning School" etiketi almaya hak kazanmıştır. Bu yıl ise 65 okulumuz "e-Twinning School" etiketi başvuru yapma hakkı elde etmiştir.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : BEŞLİOĞLU ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:7 Ünye

( Hükümet Caddesi Pera Pastanesi karşısı ) - 0 452 323 23 03

GÜNDÜZ-GECEYARISI : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı