Erdem’e Eğitim Bir-Sen Ünye Şubesi veda yemeği düzenledi.

Haber Tarih : 19/06/2019
Toplam Okunma : 176


Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Eğitim Uzmanlığı görevine atanan ve burada yaklaşık 2 yıl görev yaptıktan sonra Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Şube Müdürü olarak atanan Ünye Milli Eğitim eski Müdürü Musa Erdem’e Eğitim Bir-Sen Ünye Şubesi veda yemeği düzenledi.

Ünye Öğretmenevi’nde gerçekleşen veda yemeğinde Eğitim Bir-Sen Ünye Şubesi Ünye’de eğitim alanında yaptığı çalışmalardan dolayı Erdem’e teşekkür plaketi takdim etti.

Eğitim Bir-Sen Ünye Şube Başkanı İsa Ünel programda, “Yaklaşık 5 yıl birlikte görev yaptığımız değerli Milli eğitim Müdürümüz Musa beyi Hatay’a uğurluyoruz. Acısıyla tatlısıyla kendisiyle 5 yıl geçirdiğimiz için kendisinden helallik istiyoruz. Müdürümüz Musa beye bundan sonra hayatında başarılar diliyorum” dedi.

Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, “Yaklaşık 8 aydır Ünye’de görev yapıyorum ve Müdürümüz gerçekten Ünye’de güzel izler güzel hatıralar bırakmış. Bu manada müdürümüze bütün emeği için teşekkür ediyorum. Allah bundan sonra yapacağı iş ve işlemlerde yanında olsun” diye konuştu.

Ünye Milli Eğitim eski Müdürü Musa Erdem ise Ordu bölgesinde ilk olarak 1997 yılında İkizce’de göreve başladığını ifade ederek, “Milli Eğitim Bakanlığı çok dinamik bir bakanlık. Bizim o dönemde de iz kalacağını düşündüğümüz aktiviteler oldu. İlk geldiğimde 4+4+4 eğitim sistemi ilk o sene başladık. Okullar bir birine bölüşecek, ilk, orta okul ayrılması gerekiyordu. Okul yapılması lazımdı, okullar yapıldı. Tekli geçiş zaten her zaman Bakanlığın hedefi ve bunla ilgili çalışmalar devam ediyor. Özel öğretimle ilgili ciddi bir dönüşüm gerekiyordu. Biz Ünye olarak onu çok iyi dönüştürdüğümüzü düşünüyorum. Bizim beyin göçü Fatsa’ya gidiyordu. Ben geldiğimde yılda tıp fakültesi kazanan öğrenci 7-8 bu 20-25 oldu. Bu alt yapı çok iyi oluştuğu için oldu. Fatsa’da Fen lisesinde son sınıf olsa dahi Ünye’ye geldiler. Okul Müdürlerimiz okulların fiziki alt yapılarının güzelleştirilmesi ki özellikle Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güzel bir dönüşüm yaşadı. Bunun dışında ki bütün arkadaşlar yeni atanan değişen okul müdürlerimiz iyice sarıldılar ve Pelitliyatak’a kadar bütün okullarımızda fiziki alt yapı değişti. Bir ilçe de ben bunu göremedim. Bu da hepinizin, hepimizin el birliği ile yaptığı güzel bir çalışmaydı.”dedi.

Ünye’den helallik isteyen Erdem, “Hepimiz faniyiz, makam değişikliği, ilçe-il değişikliği olabilir. Bizden öncekiler bir şeyler ürettiler. Biz bizden öncekilerin ürettikleri üzerine bir şeyler koymaya çalıştık. Şuanda da aynı şey yapılıyor. Bu bir bayrak yarışıdır. Burada iyi iz bırakan güzel anılacaktır.”diye konuştu.

Ünye KENT Haber 

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : NEVA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar sokak No:21 /4 B Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 17 00

GÜNDÜZ-GECEYARISI : TEKİN ECZANESİ

Fevzi Çakmak Mahallesi Balık Değirmeni Sokak No:28 Ünye

( Fevzi Çakmak Aile Sağlığı Yanı ) - 0 452 324 94 81

Yayın Akışı