Hafızlık projesi hayata geçiyor

Haber Tarih : 14/05/2020
Toplam Okunma : 223

"Hafızlık Projesi" Ünye İlçe Müfülüğü ile Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Ünye İmam Hatip Ortaokulunda hayata geçiriliyor.


Hafızlık projesi hayata geçiyor 

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Okul-Kur'an Kursu İş Birliğine Dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi" Ünye'de, Ünye İlçe Müfülüğü ile Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Ünye İmam Hatip Ortaokulunda hayata geçiyor.

Proje, örgün eğitime devam eden ve aynı zamanda hafızlık yapmak isteyen öğrencilerin, hafızlık eğitimi ile hafızlık sonrası eğitim öğretim süreçlerinin etkin, verimli ve sistematik bir şekilde gerçekleştirilmesini, mesleki, akademik, sosyal, kültürel, sportif ve ahlaki gelişimlerinin desteklenmesini amaçlıyor. 

Bu kapsamda Okul-Kur'an Kursu iş birliğine dayalı Örgün Eğitimle Birlikte Hafızlık Projesi ile öğrenciler 5. Sınıfta hafızlığa başlayacak, 6.sınıfta hafızlığı tamamlayacak, 7 ve 8. Sınıflarda ise pekiştirecekler. Proje kapsamında Ünye İmam Hatip Ortaokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılı için ilk öğrencilerini alacak ve 2020-2021 Eğitim Öğretim yılı ile proje uygulanmaya başlayacak. 

Ünye KENT Haber

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı