İLK DEFA OKUMA YAZMA ÖĞRENDİLER

Haber Tarih : 22/05/2018
Toplam Okunma : 141


Büyükşehir Belediyesinin desteği sürüyor. ORMEK şubelerinde açılan kurslara kayıt olan vatandaşlar hayatlarında ilk defa okuma yazma öğrendiler.

 ÜNYE’DE 79 KURSİYERE EĞİTİM VERİLDİ

 Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliğine Ordu’dan tam destek verdiklerini söyledi. ORMEK şubelerinde okuma yazma kursları açtıklarını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “Sayın Cumhurbaşkanımızın okuma yazma seferberliği ilan etmesinin ardından, bizler de ORMEK bünyesinde kurslar oluşturduk. Daha öncesinde Altınordu ilçemizde okuma yazma öğrenen kursiyerlerimizin heyecanına tanık olmuştuk. Şimdi de Ünye ilçemizdeki kursiyerlerimizin mutluluklarına şahit oluyoruz. Ünye’mizde şimdiye kadar 5 grup açarak 79 kursiyere eğitim verdik. Halen 2 kursta 27 kursiyerin okuma yazma eğitimi devam ediyor. Okuma yazma bilmeyen tüm vatandaşlarımızı ORMEK şubelerimize bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 KURSİYERLER ÇOK AZİMLİLER

 Kurs Öğretmeni Kübra Gürbüz, “Böyle bir projenin içerisinde olmaktan son derece gururlu ve mutluyum. Bu kurslara vesile olan Cumhurbaşkanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Yaklaşık 2,5 -3 ay öncesinde ilk okuma yazma kursumuzu açtık. Şu anda ikinci gruba okuma yazma öğretiyorum. Kursiyerlerimiz çok azimli ve istekliler. Okuma yazmayı kısa sürede güzel bir şekilde öğreniyorlar.

 CUMHURBAŞKANIMIZDAN ALLAH RAZI OLSUN

 Kursiyerler ise okuma yazma kurslarından duydukları memnuniyeti ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı çok seviyoruz. Kurs öğretmenlerimizden çok memnunuz. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Bu kurslar sayesinde okuma yazma öğrendik” dedi.

 


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : CAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak No:22/B Ünye

( 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 95 72

Yayın Akışı