İnteraktif Öğretim Materyali Geliştirme Projesi eğitimleri sonunda sertifika töreni düzenlendi.

Haber Tarih : 14/09/2019
Toplam Okunma : 167

Ünye’de gerçekleştirilen Arttırılmış Sanal Gerçeklik Kullanılarak İnteraktif Öğretim Materyali Geliştirme Projesi eğitimleri sonunda sertifika töreni düzenlendi.


Ünye’de gerçekleştirilen Arttırılmış Sanal Gerçeklik Kullanılarak İnteraktif Öğretim Materyali Geliştirme Projesi eğitimleri sonunda sertifika töreni düzenlendi.

Törende konuşan Ünye Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, şunları söyledi; “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ülke genelinde birçok okula fırsatları artırma ve teknolojiyi iyileştirme hareketi yani FATİH projesi kapsamında gerçekten ciddi bir finansman kullanarak internet ve bilişim alt yapısı tesisi edilmiştir. Bu kapsamda birçok okulumuza etkileşimli tahtalar kurulmuş, tabletler dağıtılmış ve çeşitli donanımlar satın alınmıştır. Bu devasa yatırım tüm dünyada örnek gösterilen bir çalışmadır. Bu yatırımın etkili ve verimli kullanılabilmesi için bu teknolojiyi iyi kavrayabilecek ve öğrencilere de kavratabilecek, iyi yetişmiş, bilgili ve tecrübeli insan kaynağına ihtiyaç vardır. Bu donanımlar tek başına bir anlam ifade etmemektedir. Önemli olan bu donanımlarda çalışan yazılım ve programları geliştirmek yani kodlama dediğimiz bilgisayar dilini öğrenmek ve öğrencilerimize öğretmektir” dedi.

Orijinal yazılımlara erişimlerde sorun yaşıyoruz

Müdür Tokgöz sözlerine devam etti; “İlçemizde FATİH projeleri denetimleri sırasında karşılaştığımız en büyük sorun öğretmenlerimizin bu donanımlarda kullanılacak ürün, orijinal yazılımlara erişimlerde karşılaştıkları sorunlardır. Eğitimcilerimizin büyük bir kısmı tarafından etkileşimli tahtalar, bir projeksiyon cihazı mantığıyla kullanılmaktadır. FATİH projesi kurgulanırken öğretmenlerin kendi bilgi, beceri ve tecrübelerinin dijital şekillerle harmanlanarak öğrencilere kavratılması hedeflenmektedir. Yaptığımız saha araştırmalarında bu hedeflere ulaşabilmek için tüm öğretmenlerimize dijital içerik hazırlama konularında eğitim vermenin önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır."

Müdür Tokgöz’ün konuşmasının ardından Arttırılmış Sanal Gerçeklik uygulamaları hakkında sunum gösteri yapıldı.

SANLAB olarak 10 yıldır bu işi yapıyoruz

SANLAB Firması kurucusu Salih Kükrek, yaptığı konuşmada; “Yaklaşık üç dört aylık eğitim sonucunda burada sertifikaları vermek nasip oluyor. Tabi biz en çok şuna seviniyoruz. Bu tür konular genelde piyasada görülüyor ve yapılmak isteniyor. Biz zaten SANLAB olarak 10 yıldır bu işi yapıyoruz. Ama birçok insan ben bu işi yapmak istiyorum diye ortaya çıkıyor ama maalesef bu işlere çok ciddi bütçeler ve bilgi birikimi gerekiyor. Şuana kadar verilen emeklerin çok daha fazlası siz öğretmenlerimiz tarafından verilmesi gerekiyor. Önemli bir liderlik yapıldı. Bundan sonra iş size düşüyor” dedi.

Konuşmaların ardından sertifikalar verildi

Sertifika törenine Ünye Milli Eğitim Müdür Özgür Tokgöz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Selim Sevim ile Bahri Aslışen, SANLAB Firması kurucusu Salih Kükrek, Ünye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Türköz ve öğretmenler katıldı.

Ünye KENT Haber

Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : TEPE ECZANESİ

Atatürk Mahallesi Tepeyolu Sokak No:45 Ünye

( Özel Çakırtepe Hastanesi Yanı ) - 0 452 324 76 06

GÜNDÜZ-GECE : TAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Sokak, No:20, Ünye

( Pazar Yeri Merkez Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 33 61

Yayın Akışı