KAYMAKAM GÜNEY LGS BİRİNCİLERİNİ ÖDÜLLENDİRDİ

Haber Tarih : 05/07/2019
Toplam Okunma : 222


Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, 2019 (LGS) Liseye Geçiş Sınavında 500 tam puan alan Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Zeren Koç ve Doğa Koleji öğrencisi Zehra Nur Koçoğlu’nu makamında misafir etti. 

Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarette Liselere Geçiş Sınavı'n da (LGS) tüm soruları doğru cevaplayarak 1 Milyon 29 Bin 555 öğrenci arasında 500 tam puan alarak 565 Türkiye Birincisi arasında yer alan Zeren Koç ve Zehra Nur Koçoğlu'nu tebrik ederek ödüllendiren Kaymakam Ümit Hüseyin Güney hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirtti ve başarıda katkısı olanları tebrik etti. 

ÜNYE İÇİN GURUR VERİCİ 

2019 (LGS) Liseye Geçiş Sınavında Türkiye birincisi Meçhul Asker Ortaokulu öğrencisi Zeren Koç ve Doğa Koleji öğrencisi Zehra Nur Koçoğlu ilçemizden çıkması gurur verici olduğunu söyledi.  

Verilen emekler neticesinde böyle güzel sonuçlar görmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Zeren Koç, Zehra Nur Koçoğlu'nu ve ailesini kutladı. Soruların tamamına doğru yanıt vermek, takdire değer önemli bir başarıdır, diyen Kaymakam Güney 8. Sınıf öğrencisi Zeren Koç ve Zehra Nur Koçoğlu'nun başarılarının artarak devamını diledi.

"EĞİTİM" ÖNCELİKLİ KONULARIMIZ ARASINDA 

Ünye ilçemizde eğitim alanında oldukça başarılı bir yıl geçirdiklerini ifade eden Kaymakam Güney, geleceğimiz olan çocuklarımızın daha iyi şartlarda yetişmesi ve eğitim alması için elimizden gelen tüm çabayı sarf ediyoruz. Bu kapsamda özellikle ilçemizde "eğitim" öncelikli konularımız arasındadır. Özellikle öğrencilerimizin kitap okuma oranlarında, derslere katılım oranlarında ve sınavlarda elde ettikleri başarı oranlarında büyük ivmeler yakaladık. Öğrencilerimizin başarılarında emeği geçen milli eğitim camiamızın tüm idarecilerine, öğretmenlerimize ve ailelerine bir kez daha teşekkür ediyor kendilerini tebrik ediyorum" dedi.