ODÜ Arkeoloji Bölümü 2021’de öğrenci alacak

Haber Tarih : 14/05/2020
Toplam Okunma : 223

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, şu anda bir öğretim görevlisi olan Arkeoloji Bölümüne iki öğretim görevlisi daha alarak 2021’de daha aktif hale getirmek istediklerini söyledi.


ODÜ Arkeoloji Bölümü 2021’de öğrenci alacak 

Arkeoloji Bölümü hakkında bilgi veren Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bizim Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Arkeoloji Bölümümüz var. Bu bölümümüzde şu anda bir hocamız var. Bizim öncelikli hedefimiz bu bölümdeki sayıyı ilk planda üçe çıkarmak. Bunu bu yıl içinde tamamlamak istiyoruz. Bundan sonra da 2021’de öğrenci alabilmek için YÖK’e başvuruda bulunacağız. Bizim hedefimiz 2021 Arkeoloji Bölümünü öğrencili bir biçimde hayata geçirmektir.” dedi.

Ordu’nun tarihi varlıklarını gün yüzüne çıkarsa yeter

Arkeoloji Bölümünün Ordu için önemli olduğunu aktaran Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akdoğan, “Ordu’nun henüz ortaya çıkarılmamış birçok tarihi varlığı bulunuyor. Kalelerimiz var tarihi yerleşim yerlerimiz var. Bunları mutlaka ortaya çıkarılarak hem turizmin hem insanlığın hizmetine sunulması gerekiyor. Zaten bizim bu bölümümüz sadece Ordu’nun tarihi varlıklarında kazı yapılsa yeter. Ordu kendi tarihini bilmiyor. Ordu’yu kendi tarihiyle barıştırmak istiyoruz.” diye konuştu. 

Ordu Olay

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : MERKEZ ECZANESİ

Hükümet Caddesi No:29/A ÜNYE / Emniyet Müdürlüğü Karşısı

( Hükümet Caddesi Nazona Pastanesi yanı ) - 0 452 323 18 95

GÜNDÜZ-GECE : TİYALOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi 20 Temmuz Caddesi No:15/D Ünye

( 20 Temmuz Caddesi Mevkii ) - 0 452 324 03 27

Yayın Akışı