Odü'den iki öğretim üyesine “2019 Yılı Yabancı Üniversitelerden En İyi Makale Ödülü” verildi.

Haber Tarih : 29/08/2020
Toplam Okunma : 956


Ordu Üniversitesi (ODÜ) Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Süleyman Kutalmış Büyük ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler tarafından hazırlanan araştırma makalesine “2019 Yılı Yabancı Üniversitelerden En İyi Makale Ödülü” verildi.

Konuyla ilgili olarak ODÜ tarafından yapılan açıklamada; “Üniversitemiz öğretim üyelerinin hazırlamış olduğu “Effectorarchwire size on orthodonticreverseclosingloopandretractionforce in canine toothdistalization: Three-dimensionalfinite element analysis” başlıklı bilimsel makale, dünyanın önde gelen ortodonti derneklerinden olan Alman Ordotonti Derneği (DeutscheGesellschaftfürKieferorthopädie e. V.) tarafından verilen “2019 Yılı Yabancı Üniversitelerden En İyi Makale Ödülü”nü aldı” denildi.

Üniversitemiz adına önemli bir başarıdır

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Üniversitemiz öğretim elemanlarına gerçekleştirmiş olduğu nitelikli bilimsel çalışmaları sonrası “2019 Yılı Yabancı Üniversitelerden En İyi Makale Ödülü” verilmesi, Üniversitemizin hem uluslararası arenada tanınırlığının hem de bilim dünyasında bir adım daha öne çıktığının önemli bir göstergesidir. Bilimsel çalışmalar yürüten araştırmacılarımıza örnek teşkil edeceğine inandığım bu başarılarından dolayı Üniversitemiz öğretim üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Sami Güler ve Doç. Dr. Süleyman Kutalmış’ı tebrik ediyor, bilime katkı sağlayacağı yeni çalışmalarında kendilerine başarılar diliyorum.” dedi.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

GÜNDÜZ-GECEYARISI : ATİK ECZANESİ

Liseler Mahallesi Akkuş Niksar Caddesi No:53/A ÜNYE

( Merkez Aile Hekimliği Karşısı ) - 0 452 333 50 51

Yayın Akışı