ODÜ, EN SEVİLEN ÜNİVERSİTELER ARASINDA

Haber Tarih : 08/10/2018
Toplam Okunma : 239


Öğrencilerin üniversitelerdeki memnuniyetini araştıran Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na göre ODÜ; 109 devlet üniversitesi arasında 41’inci sıraya taşıdı.
 
 

 

Öğrencilerin üniversitelerdeki memnuniyetini araştıran Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na (TÜMA) göre ODÜ; 109 devlet üniversitesi arasındaki yerini bir önceki yıla göre 10 basamak yükselterek 41’inci sıraya taşıdı. 

Ordu Üniversitesi, 23 binin üzerindeki öğrencisi ile 2018-2019 eğitim öğretim dönemine başlangıç yaptı.

Yeni döneme giriş yapan Ordu Üniversitesi, eğitim alanları ile 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yeni öğrencileriyle buluştu.

-24 Saat yaşayan kampüs -

Kurulduğu günden bugüne hem akademik, hem de fiziki anlamda büyümeye devam eden üniversite, uluslararası standartlardaki yapıları, özgün mimarisi, çevre düzenlenmesi ile öğrencilerine iyi bir eğitim-öğretim ve yaşam ortamı sunuyor.

Bilgisayar-bilişim altyapısı, geniş-bant internet bağlantısı ve zengin kütüphane olanaklarıyla ODÜ, Cumhuriyet Yerleşkesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na ait yurtlarla da öğrencilere ulaşım ve zaman açısından kolaylık sağlıyor.

-Nitelikli araştırma ortamları-

Üniversite 140 laboratuvarıyla bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel araştırmalar ve projeler yürütürken, bilimsel araştırmalarla toplum yararına sunduğu eğitime yönelik hizmetlerini sürdürüyor. Bununla birlikte Emin Çetinceviz Merkez Kütüphanesi’nde bulunan 57 bin 269 basılı ve 200 bin elektronik kitap ile öğrenciler için araştırma ortamı sunuyor.

-Yıl boyunca devam eden etkinlikler -

Öğrencilerin sağlık, kültür, spor ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanarak sosyal durumlarının iyileşmesine, yeteneklerinin ve kişiliklerinin sağlıklı bir şekilde gelişmesine imkan verecek hizmetleri sunmak ve onları ruhsal-bedensel sağlıklarına özen gösteren bireyler olarak yetiştirmek, birlikte düzenli ve disiplinli çalışmak, dinlenme ve nitelikli eğlenme alışkanlıkları kazandırma amacını taşıyan ODÜ, 31 öğrenci kulübü ile gerçekleştirdiği etkinliklerle faaliyetlerini sürdürüyor.

-ODÜ, 41. sıraya yükseldi -

Öğrencilerin üniversitelerdeki memnuniyetini araştıran Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması’na (TÜMA) göre ODÜ; 109 devlet üniversitesi arasındaki yerini bir önceki yıla göre 10 basamak yükselterek 41’inci sıraya taşıdı. 

Üniversite Rektörü Prof. Dr.Tarık Yarılgaç, bilginin her alanda üretilerek insanlığın refah seviyesinin arttırılması için kullanılmasında, nitelikli insan gücünün yetiştirilmesinde yüksek öğretim kurumlarının üzerine en çok görev düştüğünü söyledi.

Ordu Üniversitesi’nin öğrencilerine her alanda tüm imkânları sunduğunu belirten Rektör Yarılgaç, şunları söyledi:

“Ordu Üniversitesi olarak hızlı değişim ve dönüşümlerin yaşandığı bu dönemde inovasyon, Ar-Ge, tasarım ve markalaşmaya verilmesi gereken önemin bilinciyle hareket etmekteyiz. Üniversitemizin yerleşkeleri, modern eğitim hizmet binaları, laboratuvarları, araştırma merkezleri, sosyal alanları ve nitelikli eğitim anlayışlıyla bugün ulaştığı seviyeye gelmesi, değerli akademisyenlerimiz ve idari personelimizle oluşturduğumuz sinerji ve ortak çalışmaların ürünüdür. Bu bağlamda öğrencilerine akademik eğitim ve uygulamalar ile mesleki beceri kazandırmayı, bilimsel, toplumsal ve ekonomik temelli uygulama ve araştırmalar yürüterek bilgi üretmeyi, gençlere görev ve sorumluluklar vererek toplum yaşamına hazırlamayı, toplumun eğitim, bilinç ve kültür seviyesine katkıda bulunmayı amaçlayan Üniversitemiz, her yerleşkesindeki sosyal ve kültürel etkinlik alanlarını farklı kültür, etnik ve sosyal yapılara sahip öğrencilerin eğitim süreçleri boyunca ders dışı zamanlarının büyük bölümünü geçirdikleri mekânları en uygun şekilde tasarlamakta ve öğrencilerinin hizmetine sunmaktadır. 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde 23 binden fazla öğrenciyi bünyesinde barındıracak olan kurumumuz, araştırmaya dayalı eğitim anlayışı, öğrencilerine sağladığı kaliteli eğitim ortamları ve imkânlarıyla bölgesine, şehrine ivme kazandırmaya devam edecektir.”

Rektör Tarık Yarılgaç, çağdaş bir üniversitenin iyi bir eğitimin yanında sosyal etkinlikler yoluyla da oluşacağının bilincinde olduklarını, ODÜ’nün bu doğrultuda birçok etkinliğe önderlik yaptığını, ayrıca her akademik yıl içinde ulusal ve uluslararası düzeyde seminer, sempozyum, konferans, panel ve söyleşilere ev sahipliği yaparak öğrencilerinin gelişimine katkı sağladıklarını sözlerine ekledi.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı