ODÜ´de Engelsiz Spor Şenlikleri Gerçekleştirildi

Haber Tarih : 14/05/2018
Toplam Okunma : 215


Engelliler Haftası kapsamında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Engelli Birimi tarafından “Engelsiz Spor Şenlikleri” düzenlendi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Noyan, Ünye Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Nihat Yerlikaya, akademisyenler ve idari personeller ile öğrenciler ve davetliler katıldı.

Görme engelli Rıdvan Çelik’in Braille alfabesi ile yazılmış olan programın sunuculuğunu yaptığı etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, “Toplum içerisinde önemli bir nüfusu oluşturan engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatı, eğitim, sağlık ve sosyal haklardan yeterince yararlanmaları devlet kurumlarının öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu kapsamda sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak eğitim, sağlık, istihdam haklarına ait hizmetler engelli vatandaşlarımıza sunulmaktadır. Bu bağlamda bizler her bireyin potansiyel bir engelli adayı olduğunu bilerek sürdürdüğümüz yaşamımızda özel bireylerin her alanda daima yanındayız. Ordu Üniversitesi yönetimi olarak özel gereksinimleri olan bireyleri sosyal hayata katmayı hedefleyerek 10. kuruluş yılımızda Özel Olimpiyatlar Bölge Oyunları’nı büyük bir katılımla Üniversitemiz bünyesinde gerçekleştirmiştik. Bu ve buna yönelik çalışmalardaki temel amacımız, özel insanlarımızı dar sınırlardan çıkarıp yaşamın akışı içine çekerek diğer bireylerle spor ve sosyal alanlarda bir araya gelmelerini sağlamaktır. Bununla birlikte açılışını 15 Aralık 2017 tarihinde gerçekleştirmiş olduğumuz Emin Çetinceviz Merkezi Kütüphane binası içerisinde görme, işitme ve konuşma engelli öğrencilerimiz için özel alanlar bulunmaktadır. Kurum olarak bu ve benzeri çalışmalarla özel bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmaya aday bir üniversite olmaya devam etmekteyiz.” şeklinde konuştu.


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ATİLA ADA ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/ B Ünye

( Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 323 99 99

Yayın Akışı