Öğrencilere fide dikimi öğretildi

Haber Tarih : 16/05/2019
Toplam Okunma : 201

"Bahçemi Yapıyorum, Ürünümü Yetiştiriyorum" projesi kapsamında Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Ünye Merkez İlköğretim okulunda hobi bahçesi oluşturuldu.


"Bahçemi Yapıyorum, Ürünümü Yetiştiriyorum" projesi kapsamında Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Ünye Merkez İlköğretim okulunda hobi bahçesi oluşturuldu. Bahçede okul öğrencilerine sebze dikimi uygulamalı anlatıldı. 

"Bahçemi Yapıyorum, Ürünümü Yetiştiriyorum" projesi kapsamında Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce Ünye Merkez İlköğretim Okulu bahçesinde hazırlanan hobi bahçesinde İlkokul öğrencilerine yönelik Okul Çağındaki Çocukların Tarımda Üretim Bilincini kazandırmak amacıyla sebze fidesi dikimi etkinliği gerçekleştirildi.

Ünye İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım, Ünye İlçe Milli Eğitim Müdürü Özgür Tokgöz, Mili Eğitim Şube Müdürü Bahri Aslışen, Okul Müdürü Hüseyin Akca, öğretmenler ve ilkokul öğrencileri okul bahçesinde oluşturulan hobi bahçesinde bir araya geldi.

 Öğrencilere, İlçe Tarım Müdürlüğünce fide dikimi ve sebze yetiştiriciliği hakkında uygulamalı bilgi verildi. Ardından öğrenciler ve katılımcılar çilek, domates, salatalık, biber ve patlıcandan oluşan sebze fidelerini dikti. Okul bahçesinde hazırlanan hobi bahçesi alanına 100'ün üzerinde fide dikimi gerçekleştirildi.

Uygulamalı fide dikimi gösterildi

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ferda Yıldırım,”konu ile alakalı olarak "Okul çağındaki çocuklara yapılacak olan tarımsal üretim eğitimleri, gelecek nesillerin ilerleyen yaşlarında tarımsal üretimde bulunmalarını özendirmek anlamında önem arz etmektedir. Yapılan etkinlikte yetişme çağındaki çocuklara tarımsal bilgiler ve tarımın önemini anlattık. Ardından uygulamalı olarak fide dikimi gerçekleştirdik. Ayrıca kırsal alanda ikamet eden çocukların yetişkinliğe ulaştıklarında tarımsal üretimde bulunmalarını arzu ediyoruz. Okul çağındaki çocuklara tarımı sevdirmek ayrıca çocukların toprağa ve doğaya duyarlı olmaları anlamında güzel bir etkinlik oldu onlarda bu etkinlikten oldukça keyif aldılar." dedi.Destekleme Fiyatı) Sivri kalite fındık 15.50 /Kg'dir. (Destekleme Fiyatı) Levant kalite kabuklu tombEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : ÖZLEM ECZANESİ

Yüceler Mahallesi Kayalar Sokak No:21/1 A Ünye

( Ünye Devlet Hastanesi Karşısı ) - 0 452 321 11 66

GÜNDÜZ-GECE : KUYUMCUOĞLU ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Gogina Sokak No:37/A Ünye

( Mehmet Akif Okulu Yanı ) - 0 452 323 80 00

Yayın Akışı