Okuma-yazma seferberliği meyvelerini veriyor

Haber Tarih : 19/05/2018
Toplam Okunma : 185


  “Ünye Hem Okuyor Hem Yazıyor” projesi kapsamında Saraçlı Mahallesi’nde bulunan Şehit Fatih Efiloğlu Ortaokulu’nda açılan okuma-yazma kursunu tamamlayan kursiyerlere belgeleri verildi.

-“Okuma-yazma bilmeyenlerin sayısı bizleri ürkütüyor”-

Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, okuma-yazma bilmeyenlerin oranının yüksek olduğunu belirterek, “Ülke olarak, ilçe olarak okuma-yazma bilmeyenlerin sayısı bizleri ürkütüyor. Buradan da görüyorum ki her yaştan kursiyerimiz var. Bizler azimle ve gayretle bu meseleyi sahiplendiğimizde, bu ürkütücü rakamlar bizim başardığımız hedefler olarak geleceğe daha emin adımlarla yürüyüp, yapmış olduğumuz güzel hizmetler dolayısıyla; haz aldığımız, övündüğümüz ve gurur duyduğumuz şeylere vesile olacak.” dedi.

-“Ünye bu işi sahiplendi”-

Ünye’nin okuma-yazma seferberliğini sahiplendiğini vurgulayan Kaymakam Güney, “Bu hedef Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşleri hanımefendi Emine Erdoğan tarafından kamuoyuna deklare edildiği andan itibaren ki bizde eş zamanlı olarak çalışmalara başladık. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitim Müdürümüz, Halk Eğitim çalışanları, bütün okullardaki müdürlerimiz, imamlarımız ve öğretmenlerimizle Ünye bu işi sahiplendi.” diye konuştu.

-“Okur-yazar olmanın gururunu yaşıyorsunuz”-

Kursiyerlerden edindikleri bilgiyi unutmamalarını isteyen Kaymakam Güney, “Edindiğiniz bu ilmi, kabiliyeti lütfen muhafaza edin. Günde bir sayfa dahi okusanız, bir kaç satır dahi yazsanız kendinizi çok geliştirmiş olursunuz. Kursiyerlerimizin tamamını tebrik ediyorum. Kurslara katılarak bugün bir okur-yazar olmanın gururunu yaşıyorsunuz. İnşallah Ünye’de okur-yazar oranının en yüksek olduğunu hep beraber göreceğiz.” dedi.

-“Hayata ve dünyaya farklı bakarsınız”-

İlçe Milli Eğitim Müdürü Tamer Uysal, okuma-yazma sayesinde kursiyerlerin hayata daha farklı bakacaklarını ifade ederek, “Okuma-yazma neticesinde artık hayata ve dünyaya farklı bakarsınız. En azından önünüze konulan bir evrakı okuma imkânınız olur. Hayırlı uğurlu olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından genci yaşlısı kursa katılarak okuma yazma öğrenen kursiyerler belgelerini düzenlenen törenle almanın gurur ve heyecanını yaşadı.

CANLI DİNLE


Eczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : SAFA ECZANESİ

Liseler Mahallesi Niksar Caddesi No:51/A Ünye

( Niksar Caddesi 1 no.lu Sağlık Ocağı Karşısı ) - 0 452 323 07 08

Yayın Akışı