OMÜ’de Mezun Buluşmaları Pandemi Sürecinde Online Olarak Devam Ediyor

Haber Tarih : 07/12/2020
Toplam Okunma : 561


Ondokuz Mayıs Üniversitesinde (OMÜ) geleneksel hale gelen mezun buluşmaları pandemi sürecinde online olarak devam ediyor. Çevrimiçi buluşmalarda OMÜ mezunları tecrübelerini öğrencilerle paylaşıp başarı basamaklarını öğrencilere aktarıyor.

OMÜ Mezunlar Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen 2020-2021 eğitim öğretim dönemi "Online Öğrenci-Mezun Buluşması" etkinlikleri kapsamında ilk olarak İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü 2011-2012 dönemi mezunu Finansal Kontrol Uzmanı Bengi Bilgin, öğrencilerle bir araya geldi. Bilgin, kariyeri ve tecrübeleri hakkında katılımcılara bilgi verdi, aynı zamanda mezuniyet sonrasına ilişkin tavsiyeler bulunarak katılımcıların sorularını cevapladı.

Aralık Ayında OMÜ’den Mezun Uzmanlar Öğrencilerle Buluşmaya Devam Edecek

17 Aralık 2020 Perşembe günü saat 14:00’de, Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümünden mezun olan ve Havas Worldwide İstanbul Ajansında Sanat Yönetmeni olarak çalışmalarını sürdüren, başarılı reklam kampanyalarına imza atan Muhammet Kayra Keskin, “Görsel İletişim Tasarımında Kariyer” adlı sunumunu online olarak gerçekleştirecek. Keskin, söyleşisinde özgeçmişine, lisans eğitiminin kariyer açısından önemine, başarı hikayesine değinecek ve Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine kariyer planlamalarıyla ilgili önerilerde bulunacak.

22 Aralık 2020 Salı günü saat 13:30’da, Terme MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümünden mezun olan Serbest Mali Müşavir Kenan Candan, online olarak öğrencilerle bir araya gelerek tecrübelerini, iş hayatını anlatıp öğrencilere tavsiyelerde bulunacak.

24 Aralık 2020 Perşembe günü saat 16:00’da, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü mezunu olan ve Ordu Büyükşehir Belediyesine ait Cam Atölyesinde Uzman olarak çalışan Yasemin Kurt, öğrencilerimizin mezuniyet sonrasına ilişkin sorularını cevaplayacak ve deneyimlerini paylaşacak.

29 Aralık 2020 Salı günü saat 16:00’da, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan ve aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak çalışan Kemal Aydın, Yansı Kültür, Bilim ve Sanat Söyleşilerinin devamı olarak Online Yansı Söyleşisi gerçekleştirerek öğrencilerin mezuniyet sonrasına ilişkin sorularını cevaplayacak ve deneyimlerini paylaşacak.

Söyleşiler, Google Meet Uygulaması üzerinden yayınlanacak ve ilgili tüm katılımcılara açık olacak.

TMO Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındık 22 TLEczane Nöbet Sistemi - Nöbet Listesi
GÜNDÜZ-GECE : DERMAN ECZANESİ

Kaledere Mahallesi Hükümet Caddesi No:28 Ünye

( Hükümet Caddesi Mevkii ) - 0 452 323 12 42

Yayın Akışı